Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első alkalomkor normál tampon?

Első alkalomkor normál tampon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elfogyott itthon a betét, és a ciklusom 4.napjában járok, ami még ilyenkor elég erős. Csak normál tampont találtam itthon, de még egyáltalán nem használtam sem ilyet, sem minit. Nem mellékesen szűz vagyok. :) Reggel felhelyeztem, nem fájt, csak kicsit furcsa, talán picit kényelmetlen volt. Inkább leülésnél és felállásnál érzek enyhe fájdalmat. Ez mitől lehet? Nem helyeztem fel eléggé, vagy túl nagy? Mert ha az utóbbi, akkor ugye szívás után csak nagyobb lesz. :( Egyéb tanácsok? Mi a helyzet a TSSsel? Köszönöm a válaszokat! :) 16/L
2014. aug. 21. 12:18
 1/6 anonim válasza:
51%
Lehet nem ment fel eléggé, ha szoktál maszturbálni, vagy esetleg nem vagy már szűz elég tágnak illik lennie ott, hogy beférjen
2014. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint azt már írtam, szűz vagyok. :)
2014. aug. 21. 12:24
 3/6 anonim válasza:
52%
Szerintem mini tamponnal kellene kezdeni...
2014. aug. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Applikátoros tampont vegyél, mert azt a legkönnyebb felhelyezni és a leghigiénikusabb. Nem a legszerencsésebb a 4. napon kezdeni a tamponnal, mert ilyenkor már gyengébb a vérzés és nehezebben csúszik fel, ami nem applikátorban van.

Legközelebb egy erősebb napon próbáld ki guggoló helyzetben és ütközésig told fel, amíg csak bírod, akkor lesz jó helyen. A normál méret még belefér szüzeknél, de ez alkatfüggő is. A TSS nagyon ritka, nem ez a gond a tamponnal, hanem a többi fertőzés, amit elősegíthet hiába tiszta a kezed, nem csak ezen múlik. Ha van hajlamod gombára, bakteriális fertőzésre, akkor jobb, ha kerülöd a tampont.

2014. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs eléggé fent, ettől érezheted. Ha nem hagyod bent 6-8 óránál tovább, akkor tuti, hogy nem lesz bajod tőle. Kivenni meg úgy is ki tudod, ha nincs tele, elvileg azért van rajta a madzag. :)
2014. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! :) Viszonylag a vékonyabb alkathoz tartozom, és eddig nem volt semmi egészségügyi problémám odalent. Reméljük a legjobbakat, akkor azt hiszem legközelebb inkább a minivel próbálkozom. Ment mindenkinek a zöld! :)
2014. aug. 21. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!