Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez ekcéma lenne? Mit kéne tennem?

Fényember kérdése:

Ez ekcéma lenne? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Az van hogy pár nappal ez előtt elmúlt a mensim, és akkor elkezdtem viszketni. De nem belül, hanem kívül. Nagy/kis ajkaimnál és körülötte. Gondoltam hátha a betét kicsit kikezdte majd elmúlik. (Gombás megbetegedést nem feltételeztem (jó inkább reméltem hogy nem az) mert ugye kívül viszketek). Aztán múltkor mikor borotválkoztam feltűnt hogy ilyen kis piros kiütéseim vannak oda lent, mintha valami feldörzsölte volna. Mostanra még mindig nem marad abba a viszketés, és ahogy kinéz már nagyon olyan mintha ekcémás lennék oda lent. (még sose voltam az, csak már láttam ekcémát)

Hiszek abban hogy a betegségeknek lelki okai vannak, és őszintén ennek sejtem mi lehet az oka, és hogy miért pont ott, de nem tudnám megoldani magamban.

Szóval az érdekelne hogy mit tudnék tenni ellene? Mennyek bőrgyógyászhoz vagy inkább nődokihoz kéne fordulnom? Van esetleg természetes módja hogy elmúljon?


Lefényképeztem (semmi olyan se látszik csak a bőröm, de nagyon undorító szerintem) csak azért hogy ha van valakinek más ötlete hogy mi lehet ez.

[link]


Köszönöm előre is a válaszaitokat/segítségeteket! :)



2014. aug. 25. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ez ekcéma nem így néz ki.
2014. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ez nem ekcéma. Az ekcéma gyulladásos és gennyedzik. Ez inkább száraz., borotválás után kipattoghat a bőröd mert begyullad a szőrtüsző. Viselj pamut fehérneműt erre a napokra. Ezzel nőgyógyászhoz fordulj először. Próbáltad bekrémezni valamivel? Ha van canestened kenegesd 2-3napig és ha nincs változás akkor menj nődokihoz, csak mert olyan gomba gyanús kinézete van.
2014. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az előző vagyok, a méz is hatásos :)
2014. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Azt javaslom,ne találgass,mindenképpen menj el bőrgyógyászhoz,azzal semmit sem veszítesz,ő majd mond valami okosat.
2014. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van itthon Bepanthen kenőcsünk. Azt használhatnám rá?
2014. aug. 25. 14:09
 6/10 anonim válasza:
Ha gombás fertőzésről van szó akkor az lehet hogy ront a helyzeten. Fuss el egy gyógyszertárba vegyél canestent nem drága 1000 Ft körüli.
2014. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bőrgyógyász kellene.
2014. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez biztosnem ekcéma.
2014. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, most már csak az a kérdésem hogy bőr vagy nőgyógyászhoz mennyek? :)
2014. aug. 25. 23:31
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyász.
2014. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!