Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves leszek, lehetek candidás?

18 éves leszek, lehetek candidás?

Figyelt kérdés
jellemző rám a tünetei közül a rossz emlékezőképesség, néhai fejfájás, utóbbi időben nagyobb fájdalommal járó menstruáció, vizsgák miatt viszonylag sok édességet ettem, illetve nagyon gyakran felvagyok fázva, ez is az egyik fő ok, hogy candidara gyanakszom. de anyukám azt mondta, hogy ő nem hiszi, hogy ez lenne a baj. figyelek a réteges öltözködésre, illetve minden nap szedek 2 kapszula dm-es tőzegáfonyát. (elkezdtem mostanában egészségesebb ételek után is kutakodni) szerintetek candidám lehet? illetve rátaláltam az ezüst kolloid oldatra, jövő héten be is szerzem, illetve mindenképpen próbálok a candida diétában leírt dolgokhoz, amennyire csak lehet, már csak megelőzésképpen is. (amióta az a sejtésem, hogy candidás vagyok, rá sem bírok nézni a csokira...)

2014. aug. 29. 16:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
jaj meg még azt is akartam írni, hogy elolvastam egy - részben - candidával kapcsolatos könyvet, és ott azt írták, hogy az iskolás gyerekek 80%-a nem nagyon lehet candidás, mivel már találkozott ezzel korábban és a szervezete ellenanyagot termelt a candida ellen...
2014. aug. 29. 16:14
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

És mi lenne, ha ahelyett, hogy az interneten diagnosztizálod magad, inkább elmennél orvoshoz? Ugyanis lehet simán húgyúti fertőzésed vagy éppen hüvelyi fertőzésed vagy éppen valamilyen urológia, nőgyógyászati problémád, amit ki kéne kezeltetni.

Egy sima orvosi vizsgálat az egész.

És a réteges öltözködést bocs, de sz..rt se ér, ha bakteriális eredetű húgyhólyaghurutod van, ott vizelettenyésztés kellene, abból kiderülne, hogy pontosan milyen kórokozó van a vizeletben, milyen számban és célzottan kellene kezelni. Ugyanis a "felfázást" nem a hideg okozza, hanem általában bakteriális fertőzés. Amit ha nem kezelnek ki, akkor nem is fog elmúlni, hanem újra meg újra visszajön. Illetve egy nőgyógyászati vizsgálat sem ártana, ultrahang, mi egyéb.

2014. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1. Menj orvoshoz és vizsgáltasd ki magad, mert a candida is kimutatható - de ez elég ritka -, de lehet más bajod is (pl, húgyúti gyullladás, stb)


2. Az ezüstkolloid igen mérgezö, tönkreteszi a szervezetedet, szóval azt ne szedd, mert több kárt csinálsz, mint amennyi hasznod lehet belöle.


3. És igen, 18 évesen is lehet candidád meg más betegséged is, a legtöbb nem kortól függ.

2014. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1.5 éven keresztül orvosról orvosra, kórházról kórházra jártam, néha felírtak egy-egy dolgot, meg mondták, hogy a legtöbb eredményem jó, azt mondták a legtöbbször, hogy fehérje van a vizeletemben. aztán elmentem két nagyobb helyen is kórházban, az egyik helyen egyenesen elküldtek melegebb éghajlatra, hogy szerintük normális, ha ennyi fehérje távozik a vizelettel.

az is a sejtésem még, hogy lehet, hogy ez lelki eredetű, mivel azzal kezdődött az egész, hogy 3 éve felvoltam fázva 3 hónapig kb. megállás nélkül, 10-15 féle gyógyszert kaptam azidő alatt, és egyedül a tőzegáfonya segített megszüntetni a panaszokat, amire én találtam rá, interneten, és mikor említettem az orvosnak, azt mondta, hogy "hát, nem tudom, végülis kipróbálhatod..." májusban voltam háziorvosnál, mikor úgy éreztem, hogy fel voltam fázva, de ő azt mondta, hogy teljesen rendben van a vizeletem. akkor is lehet, hogy a stressz váltotta ki, mivel 10 vizsgám volt tavasszal összesen.

de pszichológusra nincsen pénzem sajnos ><

2014. aug. 29. 16:32
 5/13 A kérdező kommentje:
miből gondolod ezt az ezüstkolloidról? én csak jót olvastam róla mindenhol, személyes tapasztalatokat is.
2014. aug. 29. 16:34
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább hipochondriás vagy?
2014. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs. néha gondolkoztam rajta én is, de mikor érzem, hogy van az a felfázásos érzés, ami sokszor úgymond a semmiből jön, hát, nem tudom... mert tényleg úgy érzem, hogy fel vagyok viszonylag sokszor fázva, és többször is járok wc-re, meg minden. DE ahogy az ezelőtti válaszomban írtam, valamilyen szinten megmaradt bennem az a 3 hónapos felfázás, nagyon rossz volt, hogy 3 hónapig szinte sehova nem mertem elmenni. és hogy őszinte legyek, most sem merek hosszabb utakat, kirándulásokat bevállalni...
2014. aug. 29. 16:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha sokszor jársz pisilni, az stressz miatt is lehet, ha egyéb tünetek égő érzés, véres vizelet. stb. nincs. Persze sok nő van felfázva rendszeresen, ez még nem jelent candidát.
2014. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

égő érzés meg véres vizelet még nem volt. leginkább olyan érzésem van ilyenkor, mintha mindjárt bepisilnék, még akkor is, ha nem rég voltam wc-n, illetve valami olyasmi, mint amikor első nap megjön.

de amúgy nem hiszem hogy közöm lenne a hipohonderséghez, mert nem azért kerestem/találtam a candidára, mert azt szeretném, hogy beteg legyek, vagy mert "orvosfüggő lennék", hanem mert azt szeretném csak megtudni, hogy hogyan vethetek véget annak, hogy minimum havonta egyszer pár napra fel legyek fázva. >< bármi is okozza.. de ha pl. lelki eredetű, vagy a stressz fokozza (amúgy ebben is lehet valami, mert pl. vizsgák előtt is sokkal többet járok wc-re, mint amúgy). meg nem tudom, valamiért van néhány érdekes dolog, amikor jobban érzem, hogy kell, vagy nem is tudom, hogy mondjam. pl. három órás utazást haza kibírok anélkül, hogy elmennék a mosdóba, de ha visszafele megyek, akkor nem bírom ki, sőt, majdnem az egész úton olyan érzésem van, hogy el kell mennem a mosdóba. illetve ha nyilvánosan kell szerepelnem, akár egyedül, akár másokkal, akkor is rettentő módon fokozódik a "felfázásos" jellegű érzetem. ><

2014. aug. 29. 16:57
 10/13 anonim ***** válasza:

"égő érzés meg véres vizelet még nem volt. leginkább olyan érzésem van ilyenkor, mintha mindjárt bepisilnék, még akkor is, ha nem rég voltam wc-n,"

Már ne is haragudj, de akkor neked nem volt "felfázásod". Az ugyanis nem ilyen! És mivel írtad, hogy jártál már jó néhányszor kivizsgáláson és nem találtak semmit, így az is megerősíti azt, hogy nem vagy felfázva! Fel van gyorsulva a húgyhólyagműködésed. Velem is előfordult. Stressz, idegesség is simán kiváltja. Velem is előfordult pont tegnap, vizsgázni mentem és fél órán belül 3-szor voltam pisilni. És ha idegesebb vagyok, sietek valahová, akkor mindig ez van. A bátyámmal is ez van, mikor nem volt jogosítványa és tömegközlekedéssel járt haza, állandóan pisilnie kellett, így már inkább vonatozott, még ha tovább is tartott, mert azon akkor ment mosdóba, amikor kellett. Aztán lett jogsija, autója, azóta ilyen gondja nincs.

Szóval tuti nincs húgyúti fertőzésed.

Inkább már túlturbózod magad és állandóan idegeskedsz, stresszelsz.

De létezik egy olyan dolog, aminek a neve hiperaktív hólyag szindróma. Az is kimerül abban, hogy gyakran van vizelési ingere az illetőnek.

2014. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!