Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől maradhat ki a vérzésem...

Mitől maradhat ki a vérzésem hónapok óta?

Figyelt kérdés

A terhesség ki van zárva és elvileg cisztásodásra sincs hajlamom, de ha nem ezektől, akkor mitől? Egy hónap múlva megyek ultrahangra, addig viszont érdekelne, hogy milyen lehetőségek állnak még fönn.

15 éves vagyok, négy éve menstruálok, a vérzésem soha nem volt igazán rendszeres, viszont annál erősebb és hosszabb. Most viszont már három hónapja semmi.

Nőgyógyásznál is voltam, anya PCOS-re gyanakodott, de azt a vérvétel után kizárták. Már ott tartunk, hogy lassan fogamzásgátlót írna fel nekem az orvos, hogy beálljon a ciklusom, de nem vagyok benne biztos, hogy az jót tenne.

(Ehhez kapcsolódóan: Ha a nőgyógyász kacsát használt a vizsgálatnál, az azt jelenti, hogy már nem ép a szűzhártyám? Csak mert több éve rendszeresen lovagolok és úgy hallottam, hogy ettől is elszakadhat. Vagy a kacsa nem sérti? Bocsánat a hülye kérdésért, csak úgy felmerült bennem.)

Ha valakinek van valami ötlete, vagy hasonló cipőben jár/járt, akkor szívesen meghallgatnám az ötleteket, mert ilyen még nem fordult elő velem.:/



2014. szept. 7. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ciszta szokott vérzéskimaradást okozni. Csodálkozom rajta, hogy még nem küldtek el UH-ra eddig, és csak egy hónap múlva mész.

A négy hónap kimaradás, azért már sokkal több, mint egy kis rendszertelenség.

De a ciszta sem biztos. Nekem volt cisztám, viszont mindig napra pontosan megjött.

Fogamzásgátló nem hiszem, hogy a legjobb ötlet, főleg így, hogy még azt sem tudják, hogy mi a bajod.

Sajnos ki kell várni azt az UH-ot, hogy kiderüljön, hogy van-e valami.

2014. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen UH-ra hüvelyire, vagy hasira?

Annak idején nekem 7 hónap maradt ki 16 évesen és semmi bajom nem volt, utána viszont rendszeres lett.

2014. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ! Én sem szeretnék tablettát szedni. Ki tudja, mit művel az a hormonháztartásommal...?

Hasi Uh-ra utaltak be, nőgyógyászati vizsgálattal együtt, csak oda hamarabb kaptam időpontot, viszont az a doki nem talált semmit.


Ezt jó hallani. Vagyis nem, de érted, hogy értem.:) Őszintén remélem, hogy nálam is csak valami hasonlóról van szó.

Még az fordult meg a fejemben, hogy esetleg az év eleji hajrá (mert igen, nálam ilyen is van) és a stressz okozza. Tele vagyunk új tanárokkal és mindnek meg kell felelni, nehogy már most lejárassam magamat. Szóval, ha tényleg igaz, hogy a stressz is okozhatja, akkor talán csak ilyen egyszerű a probléma. Nem nagyon akarok egészségügyi problémákra gondolni.:/

2014. szept. 8. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!