Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha HPV-gyanú lépett fel a...

Ha HPV-gyanú lépett fel a legutóbbi (nőgyógyászati) rákszűrésem alkalmával, beoltatthatom magam HPV ellen?

Figyelt kérdés

6 hónap múlva újra el kell mennem rákszűrésre, de a nőgyógyászom csak ennyit mondott. Nem tudom, hogy most be kéne-e oltatnom magam, vagy van-e bármi teendőm.


Amúgy stabil párkapcsolatban élek, tinédzser koromban voltam csak kicsapongóbb, valószínűleg akkor szedtem össze (pedig mindig védekeztem). Fogamzásgátló tablettát szedek, de amíg nem rendeződik a helyzet addig csak gumival csináljuk a párommal (ahogy eddig mindig).


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 18. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdésedben ott a válasz, a nőgyógyász már megmondta neked, ahogy olvasom.
2014. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Fogamzásgátló mellett óvszert is használsz mindig? Felesleges

Beadnod sem kell az oltást. Humbuk az egész, meg ha már van valami gond azt sem fordítja vissza. Azt csináljd amit az orvos mond. Ha semmit, akkor semmit

2014. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már van HPV-d, pénzkidobás oltatni.
2014. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz, hogy pénzkidobás. Ha egy olyan HPV-törzs fertőzött meg ami ellen az oltás is van, annál fölösleges. De ha nem akkor a jövőben más törzs ellen működik. Most ezen mindenesetre nem segítene.
2014. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért a tabizás első hónapjában szerintem te is használnál gumit, kedved válaszoló, amíg a tabletta nem fejti ki a hatását:p még csak az elején járok, ezért írtam.


Köszönöm a válaszokat, csak aggódásból tettem fel a kérdést, de akkor bízok az orvosomban.

2014. szept. 19. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy nagy butaság, hogy ha van HPV-d nem érdemes oltatni. És ezt egy neves orvos mondta, aki előadásokat jár tartani HPV témakörből. Viszont valóban lehet érdemes az oltással megvárni a jó citológia eredményt és addig óvszert használni.


Oltathatsz HPV-vel IS.

2014. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!