Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavaros vagyok, jócskán...

Hormonzavaros vagyok, jócskán túlsúlyos, erős szőrzettel. Hasonló cipőben járó lányok, hogy dolgozzátok fel?

Figyelt kérdés
Én sokszor sírok gyenge pillanataimban emiatt, hogy nem bírok, csak kínkeservesen fogyni, viszont mindentől hízok. A szőrnövekedésem miatt pedig sokszor félek többnapos kirándulásra, utazásra elmenni, és rettegek a kémlelő tekintetektől. Persze szőrtelenítek, de akkor is látszik. Párkapcsolatban élek, van egy kislányom is. Ők elfogadnak és szeretnek így, de én nem tudok megbékélni magammal. Más is így van vele?
2010. jan. 20. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem sírni kell hanem optimistának lenni, elmenni orvoshoz, tenni ellene hogy meggyógyulj, lefogyj, stb. A stressz meg hiszti, nyavajgás csak ront a helyzeten.
2010. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!

én is hasonló cipőben vagyok mint Te, azzal a különbséggel h én nem szőrösödöm, de nagyon elhíztam a szülés után, most nem olyan régen nőgyógyászt váltottam aki végre kivizsgált és így ki lett derítve h hormonproblémáim vannak.-többek között pajzsmirígy alulműködés ezmiatt híztam- nekem most 22hós a kislányom. a férjem hála az égnek mellettem áll és támogat.most elkezdtem szedni a gyógyszereket amitől hangulatváltozásaim vannak nagyon durván, meg iszom az Alveot.fogyni eddig nem bírtam hiába diétáztam- azt mondta a doki h mostmár majd bírok- szeretnék egy elliptikus trénert venni mert egyszer azzal már sikerült fogynom diéta mellett...szóval fel a fejjel és nyugodtan írj privibe ha esteleg szeretnéd kiönteni a lelkedet valakinek aki "sorstársad":)

2010. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a sorstársad vagyok. Egyszerűen nem tudok fogyni, csak akkor, ha nem eszem és minden nap keményen edzek. Ha abbahagyom az edzést, visszajön azonnal. Egész nap csak minimálisat eszem, és mégis. És tudod mit kapok a környezetemtől? Azt hogy gusztustalan vagyok és semmit nem érek, ha nem fogyok le. A saját anyám nemfogad el így! Mindig azt mondja hogy fussak meg ne zabáljak annyit. Próbáltam már mindent, még agykontrollt is csináltam, hogy legyen egy kis önbecsülésem. De a környezetemben lévők mindig lerombolják még azt a kevéske önbizalmamat is.

2010. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad ebbe "beleülni". A volt osztálytársamnak is ez volt a baja. Egy idő után belátta, hogy a sírással nem megy semmire. Elkezdett kozmetikushoz járni, szépen leszedette magáról a szőrt, elfogadta, hogy túlsúlyos, és próbált az alakjára megfelelő ruhát találni. Így is lehet ízlésesen öltözködni. Persze, azért próbál fogyni, de nem görcsöl rá. Egy év alatt, mintha kicserélték volna.

De ezt magadban kell először eldönteni. Sok sikert!

2010. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha hormonzavaros vagy, akkor nem az lenne a legegyszerűbb, hogy elmennél egy endokrinológushoz és a problémák okát oldanád meg, nem pedig a tüneteket próbálod kezelgetni?
2010. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Ez azért nem ennyire egyszerű sajnos!!!
2010. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
10 éve 123 kg voltam és szőrös! 15 éves korom óta.Nagyon nehéz volt így felnőni!Én is megtaláltam azt a férfit aki elfogadott,született egy lányunk,de..nem változott a lelkemben semmi,Elmentem endokrinológushoz aki közölte velem hogy nincs hormonzavarom,hoppá ! akkor én ettem fel,a szőrösödésre adott egy vérnyomáscsökkentőt aminek a mellékhatása az hogy kihullik a szőr,de csak amíg szedem használ.Ne mondjam: vérzészavarok,ájulás,hőhullámok,abbahagytam! Elkezdtem naponta többször kevesebbet enni,nagyon éhes voltam,kb.2hétig.Nem szedtem"segédeszközt" egyszerűen kevesebbet ettem,de mindent,fele akkora tepsiben sütöttem és köretet nem sült krumplit ettünk stb...1.5 év alatt 30kg-ot fogytam,2-3hónap után heti 3x tornáztam.Nem vagyok sovány most sem,de jobban érzem magam.A szőrösödést pedig elfelejtettem de nem a fogyással,kozmetikushoz jártam ,fájdalommentes villanófény kezelésre.4-6hetente mentem ,akkor 8-10000.-Ft volt egy kezelés 2.5évig jártam lassan de mind kihullott,ennek mostmár 3.éve és nem jött vissza SEMMI! éS A LELKEM :):):):)???? Nem várom a telet hogy újra sállal takargassam magam:) Próbáld meg,megéri,lassan de biztosan fogsz haladni,először döntsd el hogy AKAROD ,aztán ADJ IDŐT magadnak,ne siess ,a végeredmény megéri:)!!! Mióta fogytam született még 2gyermekem, /18,7és 2évesek//többet nem fogyózom:)/ így nagycsaládosok lettünk és nincs meg mindenünk,de kit érdekel...BOLDOGOK VAGYUNK! SOK SIKERT és KITARTÁST kívánok!!!!!
2010. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az milyen az a viilanófény kezelés?Hasonló mint a lézer?Írnál erről?10éves korom(!)óta járok az endokrinológiára, azóta szedtem vagy 6féle fogamzásgátlót(mert azt írtak fel a menstruációs problémákra, 12 évesen megjött az első, utána 1,5 évig semmi, azért kellett), mindenféle csodabogyót írtak, némelyiknek brutális mellékhatása volt, és némelyiktől ahelyett hogy fogytam volna, elkezdtem hízni többet!Feküdtem rengetegszer kórházban kivizsgáláson, 8 évig úszni és tornázni jártam, heti 2 alkalommal 1-1 órát.Kipróbáltam mindenféle diétát.Azt mondták 3-4 éve, hogy nem is lehet gyermekem, erre hála az égnek megfogant valami csoda folytán, most 13 hónapos a lányom.160cm vagyok és 126kg.Kicsit belefáradtam már az állandó takargatásba, szőrtelenítésbe és orvoshoz járkálásban.No nem sírok állandóan, de tényleg nem tudom már mit kezdjek magammal, mert hiába öltözöm nőisen, igényes is vagyok, mégsem érzem jól magam a bőrömben.
2010. jan. 20. 13:44
 9/9 anonim ***** válasza:
A villanófény kozmetikákban található nem mindben az igaz!Én Szabadbattyánra jártam a BÓDIS ORSOLYÁHOZ dehát lehet az ország másik felén laksz és nem fejér megyébe... Nálam úgy csinálták h lefektettek bekenték az állam bajszom+arcom kis részét hideg zselével,kaptam napszemüveget:) és rátettek az arcomra egy kis szerkenytyűt és azt rakosgatja mindenhová a villanások után a kozmetikus .Lehet h kicsit meleg de nem fáj.Lehet aludni míg csinálják!!!kb.20perc egy kezelés! Pár nap múlva meglátod potyogni fog,meg ahogy megfogod a kezedben marad.Hidd el használ és végleges,legalább is szerintem már visszajött volna ennyi év alatt és még szültem is közben,terhesen is jártam:)Amúgy nekem sem volt szinte azelőtt egyáltalán mensesem,és azt mondták nem lesz gyerekem ,hát már nem mondják,leköttettem magam:)A fogyit próbáld meg ahogy írtam,ne vegyél el semmit magadtól, egyél sütit ,tésztát bármit csak kevesebbet mint azelőtt,én pl.a tésztából mindig 2 tányérral ettem már csak 1-et eszem,sütit nem eszek meg egyszerre 5-6db-t hanem egésznap eszem meg,a sült krumpli volt amit kivontam,csak ritkán ettük,a férjem is fogyott akkor 20kg-ot!!!Az első két hét nehéz aztán magától megy és ne keserej ha esz idő mikor nem fogysz ,ilyen is lesz,türelem.Most sem vagyunk soványak de nem is az a cél hanem érezd jól magad .Ha most nem érzed jól magad LÉPJ!!!Keress kozmetikust minél hamarabb lehet neked nem tart eddig sem a kezelés ,volt aki 5x 6x ment csak mert nem borotválta előtte soha ,hát én nemtudtam volna úgy járni "kint"Remélem tudtam segíteni:)szia
2010. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!