Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavaros vagyok, a...

Hormonzavaros vagyok, a fogamzásgátló milyen hatással lehet majd rám?

Figyelt kérdés
Nemsokára elkezdem szedni a fog.gátlót de nagyon félek hogy meghizok,vagy valami negatívum jelentkezik a gyógyszer szedése közben...Kicsit hormonzavaros vagyok(mensi késése(a nőgyógyász mondta hogy horm.zavaros vagyok))
2011. okt. 23. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

MIELÖTT elkezded szedni, keress egy másik nögyógyászt, mert amelyik hormonzavaros nönek felir fogamzásgátlót, az nem ért a dologhoz.

Eleve a hormonzavar NEM egy probléma, hanem gyüjtöfogalom, de ha valakinek még nem rendszesres a ciklusa, annak csak árt. (És nem az a legnagyobb baj, hogy esetleg hizol töle.)

2011. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem én,nov. 2-ára kaptam időpontot,ez egy előkérdés, amivel eldöntöttem volna hogy elmenjek e egyáltalán nőgyógyhoz...barátom szeretné ha szednék tabit,de én félek a negatív mellékhatásaitól,pl meddőség stb... már nem tudom hogyan védekezzünk..
2011. okt. 23. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Elöször is mindenképpen vizsgáltasd ki magad, mert attól függ, hogy egyáltalán SZEDHETSZ-E fogamzásgátlót. Ha nem, akkor az egész tárgytalan.

A barátoddal meg beszélgess erröl, hogy a hormontartalmú szerek nem ártalmatlanok egy nönek, adott esetben komoly bajai lehetnek töle, ami utána többé nem hozható rendbe.

Ha tényleg szeret téged, akkor nem eröltet olyasmit, ami neked bajt okozhat.

Van másféle védekezési módszer is, pl. óvszer, ami NEKI esetleg kényelmetlen, de beteg nem lesz töle. Ennyit megtehet, ha nem önzö, és nem csak magára gondol, hanem a te (egészségügyi) érdekeidet is figyelembe veszi.

2011. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

gondok vannak neki az óvszer használatával..:D:S

amugy biztos megértené ha nem szedhetnék,de azért az orvoshoz elmegyek,és megtudjjuk milesz,köszi a választ!

2011. okt. 23. 12:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem jelentkezik mellékhatás, akkor addig, míg szeded, jó lesz. Pontos lesz a vérzésed.

De ha abbahagyod ugyanolyan szar lesz, mint eddig, vagy még rosszabb. Esetleg egyáltalán nem is lesz majd peteérésed. Rendszertelen menzesz esetén NEM szabadna tablettát szedni.

2011. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg hormonzavaros vagy ne is nőgyógyászokkal próbálkozz tovább, keress egy endokrinológust!

A problémától is függ milyen hatással lesz rád, pl PCOSnél elnyomja a tüneteket a fogamzásgátló, de abban a pillanatban, hogy abbahagyod minden gondod visszatér, életed végéig pedig nem szedheted a fog.gátlót.

Ha a pajzsmirigyeddel lenne gond, stb akkor meg nem fog segíteni igazából.

2011. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!