Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kehely: hogyan...

Menstruációs kehely: hogyan kell úgy felhelyezni, hogy ne szivárogjon?

Figyelt kérdés
Franciaországban vettem LunaCopine márkájú kelyhemet, és második ciklusom alkalmával kísérletezgetek vele. Mivel 24 vagyok és nem szültem, ezért a kisebbik méretet választottam, aminek 41 mm az átmérője. Az elején nagyon bizakodtam (főként környezetkímélő és fertőzésellenes szempontok miatt), de az újabb és újabb sikertelen próbálkozások után egyre elkeseredettebb vagyok, mert habár magával a felhelyezéssel nincs gond, de a kehely valami miatt nem nyílik ki rendesen a hüvelyemben, és emiatt szivárog. Mindenhogy próbáltam már, de csak akkor nyílik ki teljesen, ha majdnem egészen kihúzom, viszont az kényelmetlen is és egy kis idő után elkezd fájni (gondolom mikor elkezd feljebb csúszni), meg nem is szabadna magának a kehelynek kilógnia egyáltalán. Mi lehet a gond, vagy mit csinálok rosszul? Lehet, hogy túl nagy? (Csak hát kisebb méret meg nincs!) A tájékoztatók azt írják, hogy a kehelynek magától ki kéne nyílnia, miután felhelyeztük – ez eléggé feldühít, mert hát nekem nem nyílik ki magától! Viszont nagyon szeretném, ha működne a dolog GYAKORLATBAN, mert amúgy ELMÉLETBEN nagyon praktikusnak tartom.

2014. szept. 24. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem nyílik ki és fáj is, akkor szerintem nagy neked. Ez a 41 mm-es átmérő elég ijesztően hangzik. Más márka sem forgalmaz kisebbet?
2014. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem flirtcup kelyhem van. Ez a második ciklus, hogy használom (azaz a harmadik, de az első alaklommal, pont a menzeszem utolsó napján kaptam meg, szóval az csak egy próba nap volt), még én sem szültem.


Szóval a tippem, hogy miután felhelyezted a kelyhet, próbáld megforgatni a végét fogva. Vagy benyúlni a hüvelyedbe és kézzel megigazítani. Nekem ezek beváltak, még nem szivárgott, bár azért nem vagyok nagy kehyl használó.

2014. szept. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Nekem a Melunával szokott ilyen lenni, van, hogy sokáig kell vele "bűvészkedni", mire kinyílik. Sok múlik a kehely anyagán, keménységén. A tiéd nem tudom, milyen, de pl ég és föld különbség van az olcsóbb Meluna és a drágább Yuuki tölcsér között. A Yuukival soha nem volt gond, a Melunával előfordult, hogy picit szivárgott (mert nem nyílt ki rendesen), és kevésbé rugalmas az anyaga, mint a másiknak. Persze, van, hogy "beakad", olyankor manuálisan rá kell segíteni, hogy kinyíljon. Annyira azért nem okosak ezek a tölcsérek :)

2017. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!