Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek érdemes beadatni...

Szerintetek érdemes beadatni a HPV elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Tudjátok, most mindenhol reklámozzák, hogy a méhnyakrák ellen be kell adatni ezt az oltást, viszont rengeteg helyen olvastam, hogy lehetnek mellékhatásai, például vérrög képződés.

Ezek után, szerintetek érdemes lenne beadatni? Esetleg valaki aki már megkapta, annak lett baja? Ha megkapta már valaki, írjátok meg, hogy mikor és hogy történt e valami. És ha esetleg van itt orvos, annak a válasza még inkább érdekelne.

Nagyon fontos lenne. Előre is köszönöm a válaszokat. 14/L



2014. szept. 29. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én majdnem 2 éve kaptam meg, semmi bajom nem lett tőle. Szerintem érdemes beadatni.
2014. szept. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A klinikai vizsgálatok alapján biztonságos. A placebo csoportnál sem fordult elő több megbetegedés, mint az oltottaknál. Egyedi eseteket meg nem kell nézni, abból nem állapítható meg (speciális eseteket leszámítva), hogy az oltás okozta-e vagy sem.
2014. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Én nem kaptam meg. Anya szerint csak plusz oltás, plusz legyengített vírussal. Senki sem tudja előre megmondani, hogy nálad milyen reakciót váltana ki. Később is be lehet egyébként adatni, ha valaki később szánja rá magát.

17/L

2014. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Senki sem tudja előre megmondani, hogy nálad milyen reakciót váltana ki."


Oké ez jogos, de HPV vírus fertőzésnél ugyanúgy nem tudja senki megmondani, hogy rákos elváltozásod lesz-e vagy sem. Márpedig annak jóval nagyobb az esélye, míg az említett küszöb alatti.

2014. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem engedem beadatni a lányomnak, pedig a gyerekdoki már 3x jelezte, de mára elfogadta, hogy nem fogom oltatni a gyereket. (Pedig imádom a gyerekdokimat, jó orvos.)

1. Igenis lehet mellékhatása (és engem baromira nem érdekelne, hogy ja bocsi millióból 1, ha az az én gyerekem).

2. Ha jól tudom a HPV vírusnak is rengeteg alfaja van az oltás talán 2 ellen véd. És mi van a többivel?

3. Mivel vírus, mi a garancia, hogy nem mutálódik és már szart sem ér az oltás (ami szerintem amúgy sem ér semmit). Ezért nincs sok értelme az influenza oltásoknak sem.


De ez csak az én véleményem!

2014. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

"Igenis lehet mellékhatása (és engem baromira nem érdekelne, hogy ja bocsi millióból 1, ha az az én gyerekem)."


Senki nem állítja, hogy nem lehet. És megértem, ha valkinél súlyos probléma lépett föl. A kérdés mi és mekkora eséllyel. Annak is van kockázata, ha nem oltatja be valaki a gyerekét.


"Ha jól tudom a HPV vírusnak is rengeteg alfaja van az oltás talán 2 ellen véd. És mi van a többivel?"


Több mint 100 vírustörzse van, de ezeknek nem ugyanolyan gyakoriak, és nem ugyanolyanok a lehetséges következményeik. 4 ellen véd, ebből kettő tehető felelőssé a méhnyakrákos esetek 70%-ért. A másik kettő a genitális szemölcsöket okoz.


"Mivel vírus, mi a garancia, hogy nem mutálódik és már szart sem ér az oltás (ami szerintem amúgy sem ér semmit). Ezért nincs sok értelme az influenza oltásoknak sem."


A kanyarót is vírus okozza, elég régi az oltás de még mindig működik. Az influenzának általában újabb törzse fertőz sikeresen, ez szezonális jellegű, más a terjedése, több fajt érint. És az oltás sem olyan hatásos ellene. A HPV-nél inkább más törzsek kerülhetnek előtérbe.

2014. okt. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

" A kanyarót is vírus okozza, elég régi az oltás de még mindig működik "

Annyira jól működik , hogy tavaly, mint gyermekként oltott felnőtt Németországban elkaptam a kanyarót .Igaz ott nem pánikolnak tőle , mint itt. Azt mondták antibió és nem lesznek szövődmények. Viszont az a tapasztalatom felnőttként sokkal rosszabbul viseltem, mint a nem oltott gyerekek a környezetemben.

2014. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-esnek üzenem, hogy ő sosem volt védve kanyaró ellen, és az oltatlan németek miatt kapta el. Az oltás nem 100%-ban nyújt védettséget, de az nem múlik el. Az antibiotikum pedig vírus ellen semmit sem ér. Hülyeség beadni, csak pazarolja a készleteket.
2014. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" 7-esnek üzenem, hogy ő sosem volt védve kanyaró ellen, és az oltatlan németek miatt kapta el. Az oltás nem 100%-ban nyújt védettséget, de az nem múlik el. Az antibiotikum pedig vírus ellen semmit sem ér. Hülyeség beadni, csak pazarolja a készleteket. "

Ha nem vagyok védve akkor minek oltás? Nem oltatlan némettől hanem még itthon Magyarországon egy pont akkoriban oltott magyar kisfiútól kaptam el aki történetesen az unokaöcsém:) Az itteni orvos mivel oltott egyed vagyok kizárta a kanyarót!. Miután visszamentem Németországba az ottani orvosok készítettek tenyésztést. beigazolódott a gyanúm, hogy kanyarós vagyok. A kanyaró szövődményeit pedig nem a vírus hanem a felülfertőződést okozó baktériumokra adták legalábbis a német orvos szerint. A feleslegesen szedett antibiotikumnak nem az a legfőbb hátránya, hogy pazaroljuk a készleteket hanem nő az antibiotikum rezisztencia.

2014. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem mindenki szervezete reagál rá kedvezően. van akinek csak baja lesz tőle. ugyanilyen az influenza oltás is. van aki betegebb lett tőle.
2014. nov. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!