Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes még beadatni az...

Érdemes még beadatni az influenza elleni védőoltást? Ti beadattátok?

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Érdemes
2014. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Szia!Többet ér, ha gyógynövényekkel megerősíted az immunrendszeredet.Nézz utána, mi mindenvan az oltásokban, milyen káros mellékhatásaik lehetnek.
2014. febr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Felejtsd el a védőoltásokat. :)
2014. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
azt mondják még be leheta adatni nyugodtan. Én nem adatom be soha, ez krónikus betegeknek fontos és idöseknek legfeljebb, egy egészséges felnött szervezet simán emgbirkózik vele. Egyébként gyerekkorom óta nem voltam influenzás még akkor sem amikor a férjem igen és én ápoltam.
2014. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen most még épp érdemes, de úgy két-három hét múlva már nem lesz az. Jelenleg Magyarországon a A(H1N1)pdm09 és a A(H3) nevű influenzavírus-törzs fertőz elsősorban, és ez ellen az idei influenzaoltás védettséget ad.


Az OEK honlapján fenn vannak a legfrissebb heti jelentések: [link]

A második oldalon látható, hogy tavaly mikor volt a járvány csúcsa: a 8. és 9. héten, tehát ezelőtt legalább egy-két héttel be kell adatni az oltást annak, aki akarja, mert az oltás is csak kb. 10 nap alatt alakítja ki a védettséget (ha jól emlékszem), és azalatt a 10 nap alatt még bőven el lehet kapni az influenzát.

2014. febr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
semmit sem érdemes amit ennyire erõltet a gyógyszermaffia...
2014. febr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Volt egy titkárnőnk, aki mindig beadatta, és mindig egyedül ő volt beteg egész télen a munkahelyről. Szerintem nem is ad 100%-os védettséget.
2014. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Naná! Ne hallgass a műveletlen oltásellenesekre. Az egész családomnak minden évben beadatom. Ami oltás létezik, mind érdemes beadatni. Ha korábban is a kuruzslókra hallgattak volna az emberek, akkor még mai is a gyerekek fele meghalna gyermekbénulásban, himlőben és szamárköhögésben.
2014. febr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
Én nem adatnám be, de te tudod, sok mellékhatása lehet az oltásnak, és az influenza egy egészséges szervezetnek nem ellenfél, simán legyőzöd.
2014. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A férjem vette fel az oltást, én itthon vagyok a 15 hónapos kislányunkkal, és várom a másodikat. Jövőre én is felveszem.
2014. febr. 20. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!