Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek érdemes beadatni...

Szerintetek érdemes beadatni a HPV elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Tudjátok, most mindenhol reklámozzák, hogy a méhnyakrák ellen be kell adatni ezt az oltást, viszont rengeteg helyen olvastam, hogy lehetnek mellékhatásai, például vérrög képződés.

Ezek után, szerintetek érdemes lenne beadatni? Esetleg valaki aki már megkapta, annak lett baja? Ha megkapta már valaki, írjátok meg, hogy mikor és hogy történt e valami. És ha esetleg van itt orvos, annak a válasza még inkább érdekelne.

Nagyon fontos lenne. Előre is köszönöm a válaszokat. 14/L



2014. szept. 29. 16:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9-esre:

Az oltás célja az, hogy elég magas védettséget érjen el a populációban a járvány kitörésének megakadályozására. Nem tesz immunissá mindenkit, csak jó eséllyel immunis lesz (oltástól függ, de az MMR az egyik legjobb: 95% fölötti hatásosságú). A lényeg az, hogy bizonyos védettség fölött nem tud terjedni a járvány mert nem koncentrálódnak térben a nem immunisok. Bakteriális fertőzésre jó az antibiotikum, de a kanyaró vírus az ellen nem.

2014. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

ÉRDEMES! Én 18 éves koromban kaptam meg és teljes mellszélességgel mellette állok, főleg egy neves ilyen témában előadásokat tartó orvossal is beszéltem a témáról. Azt tudni kell, hogy csak 4 fajtája ellen véd (100%osan), de egyes típusok elég hasonlóak egymáshoz, így állítólag keresztvédelmet is mutat több fajtával.


Ettől függetlenül rákszűrésre KELL járni,óvszert KELL használni, de szerintem nagyon klassz dolog, hogy a legagresszívabb típusok ellen védelmet nyújt.


megjegyzem bármelyik oltástól lehetsz rosszul, bedagadhat a karod stb..


Ha megteheted oltass és élj felelős szexuális életet!

2014. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!