Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fontos az, hogy az...

Nagyon fontos az, hogy az ember eljárjon nőgyógyászhoz akkor is, ha nem él nemi életet?

Figyelt kérdés
Még nem volt szexuális kapcsolatom és nőgyógyásznál sem jártam még. Reménykedtem is, hogy ez még egy jó darabig így marad, de lehet, nem ártana felkeresnem az sztk-t, mert a hüvelyváladékom sötétbarna színű. Vagyishát nem ismeretlen a látványa, mert a mentruáció utolsó,5.,6. napjain már csak ilyennel találkozom, de már mesfél hete ,hogy megvolt. Szóval értitek, nincs itt az ideje, ezért nem értem, hogy mi ez. Nőgyógyászhoz meg nincs merszem elmenni :S (21)

2014. okt. 1. 19:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mitől félsz?
2014. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

Áruld már el nekem, mitől félsz? A nőgyógyász nem fog agyonütni, sem pedig megkínozni. Elmész hozzá, elmondod mi a gondod, ő pedig megvizsgál. HA mondod, hogy szűz vagy még akkor még óvatosabb lesz.

De hogy válaszoljak a kérdésedre. Egy bizonyos kor után tényleg el kéne menni nőgyógyászhoz még akkor is ha nincs nemi élet, és egészségesnek érzi az ember magát. Az egyik rokonomnak 17 évesen lett méhnyakrákja..Szóval a betegségek amiknek nem mindig vannak tünetei nem korhoz és nemi élethez kötött.

2014. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Nögyogyasz nem harap,es fontos rendszeresen jarni.En Sem voltam5evig-mütet lett a vege,de ha idöben mentem volna,akkor......
2014. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm második! Ez gyors és hasznos válasz volt.:) Magam se tudom mitől, de az biztos, hogy nálam oylan apró a hely ,hogy még egy tampont is kellemetlen felhelyezni, és még utána is érzem, hoy ott van. A nőgyógyász pedig mit csinálna?
2014. okt. 1. 19:16
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Fontos lenne,hogy minden nő eljárjon,de valóban aki nem él nemi életet,szűz még és nincs semmi gondja ott nincs erre szükség feltétlenül.A váladékozásod abból is adódhat hogy ha néha felfázik az ember akkor sajnos ez a barnázás kitolodhat akár hetekre is.Én ilyenkor egy pici sima otthoni sót teszek a vízembe,állítólag jó.


Tehát ha 1 hét múlva sem lenne javulás akkor érdemes elmenned orvoshoz vele.


És hogy félsz megértelek,nem vagyunk egyformák,igen sok nőnek igen rossz érzés és fusztráció amikor elmegy nőgyógyászhoz.Aki gátlásos,szégyenlős annak igen rossz érzés ez az egész folyamat.Már ha onnan kiindulok sok nő a háziorvosnál is kellemetlenül érzi magát mert a melltartót le kell venni,akkor itt hogyan érezheti magát.Vedd le az alsóneműd,a nemi szerved a legintimebb rész és gyakorlatilag belső vizsgálatból áll az egész.


Fél az ember amikor szűz hogy a vizsgálat fáj,hogyan vizsgál,hány ember van vizsgálatkor bent esetleg.


Mivel először mennél én javaslom hogy női orvost keres fel,és jobb ha maszekhoz mész és kifizeted azt a 10-15.000 ft-ot,mert legalább akkor biztos hogy emberként fognak veled báni,diszkrétebbek lesznek és sok magán orvosnál a vizsgálatkor csak az orvos van jelen,van külön vizsgáló és azért úgy jóval intimebb az egész szituáció,kevésbé kínos.


A legtöbb nőnek hidd el van aggálya,félelme.


A lényeg normális orvost keres,néz utána a vizsgálat menetének is hogy ne érjen meglepetés és jobb ha hosszú felsőbe mész,mert ha alul le kell majd vetkőzi akkor azért az takar valamennyire.


Nagyon sok nő nem jár szűrésekre nem rég beszéltek erről a hírekbe.A baj ott van hogy ha valaki nem járt el és az orvos megtudja lekezelő vele,beszól neki,vagy célzást tesz sokszor,ahelyett hogy kedves lenne és nem ijjesztené el a beteget hogy máskor is menjen.A nők,fiatal lányok nem kapnak segítséget,tájékoztatást hogy mi fog ott történni,nincs mód hogy megismerkedjenek akár az orvossal,akár a vizsgálattal hogy miért van,mi célt szolgál.Hanem oda megy és hirtelen bum bele a közepébe.És itt van a baj.

2014. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nos, ha elmondod, hogy szuz vagy, akkor az orvos vegbelen keresztul vizsgal meg, nem huvelyen keresztul
2014. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én meg nagyon is megértem a kérdezőt,nekem nagyon sok ismerősön nem jár nőgyógyászhoz,nem mondom hogy ez jó dolog,de végig hallgattam az érvüket.


Egy tök gátlásos lány,nőnek ez megalázó.


Aki azt mondja nincs benne semmi hogy vetkőzz le alul és tedd szét a lábad egy székbe egy idegen előtt(sokszor hiába a külön vizsgáló az orvost nem érdekli és nem képes a függönyt elhúzni hogy más még se lásson oda be) majd a legintimebb részed fogják kézzel kívül,majd hideg eszközzel belül is megnézni az lehet szeret vetkőzni:-)Szerintem nem olyan kis ügy ez!


És igen bizony van aki nagyon szűk,és van aki nem egy sima kis szorító,feszítő érzést érez vizsgálatkor.

Nem mindegy milyen orvoshoz,kihez is megy az ember.

Sok mintha valami futószalagon jövő áru lennél úgy bánik az emberrel.

Sok szotít olvastam,hallottam és magam is tapasztaltam.


Nagyon utána kell nézni kihez megy az ember és fel kell készülni mindenre.


Aki még életébe nem volt nőgyógyásznál annak egyáltalán nem kis ügy az egész.Egy idegen,rémisztő helyzet,ahol nagyon is kiszolgáltatott az ember.Fontos kihez megy az ember elsőnek,mert ha rossz tapasztalata lesz az egy életen át végig kísérheti majd.(Ismerőseimből indultam most ki)

2014. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha elmondja hogy szűz akkor sem feltétlenül vizsgálja meg végbélen keresztül,mert az elég fiatal lányoknál szokás,és a kérdező már 21 éves és folyása van,így hogy a folyásból mintát vegyen a hüvelyébe kell nyúlnia.
2014. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nincs panaszod, szexuális életed és ennyire fiatal vagy nem olyan fontos. Én sem voltam sokáig és itt vagyok 40 felett, párkapcsolatban és nem lett semmi hátrányom belőle
2014. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%

Az utolsó hozzászólót azért értem meg részben,mert ha végig gondoljuk régen a nők otthon szültek,vagy bába segítségével,vagy csak önmagukban,gondoljunk most a nagymamáinkra,én még egy most 48 éves nőt is ismerek aki otthon szült,jó 16 évesen szült,és fehér ember,mielőtt találgatnánk,a lényeg hogy későn ért ki a mentő és meglett gátmetszés és beöntés nélkül a baba és egészséges.


De visszatérve előző gondolat menetemhez régen a nők otthon szültek,nem volt gátmetszés,meg nőgyógyász évente,aki falun élt befutott volt hogy a kerti munkából és megszülte a gyerkeket,anyuék is mind otthon születtek és akkor is voltak kikapos asszonykák bizony,tehát ne ferdítsük el a tényeket és ártatlan nemzedéknek állítsuk esetleg a nagyikat be:-)(állítólag most is sok orvos vitázik rajta mert a természtes szakadás jobb,könnyebben gyógyul és sokszor ha az orvos varrja ezt össze volt hogy túl szűkre sikerült ami hegesedést eredményezet és a sex a gyerek szülés után fájdalmas volt,tb-ben néztem erről műsort,persze ahány orvos annyi vélemény)

2014. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!