Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fontos az, hogy az...

Nagyon fontos az, hogy az ember eljárjon nőgyógyászhoz akkor is, ha nem él nemi életet?

Figyelt kérdés
Még nem volt szexuális kapcsolatom és nőgyógyásznál sem jártam még. Reménykedtem is, hogy ez még egy jó darabig így marad, de lehet, nem ártana felkeresnem az sztk-t, mert a hüvelyváladékom sötétbarna színű. Vagyishát nem ismeretlen a látványa, mert a mentruáció utolsó,5.,6. napjain már csak ilyennel találkozom, de már mesfél hete ,hogy megvolt. Szóval értitek, nincs itt az ideje, ezért nem értem, hogy mi ez. Nőgyógyászhoz meg nincs merszem elmenni :S (21)

2014. okt. 1. 19:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Kicsit megnyugtat, hogy van "jogom" tartani tőle,h nem csak én vok ezzel így. Sajnos maximum az sztk-ba tudnék elmenni, mert magánra nincs miből. Esetleg ott nem ismer vki egy kedves orvost, akit szívesen ajánl?
2014. okt. 1. 19:34
 12/22 anonim ***** válasza:

sztk-ban is lehet jó dokit találni,a lényeg hogy jó,kedves és lelkiismeretes orvost találj!


Írd ki hogy egyáltalán melyik megyéről,városról lenne szó egy másik kérdés keretében és hogy kit tudnának ajánlani és biztos kapsz majd választ.


Sok sikert!


És hidd el vannak jó orvosok és jogos az is hogy félsz,ha normális orvoshoz mész és akár beszélgetés közben azt is elmondod hogy eléggé ideges vagy,kicsit félsz akkor talán még figyelmesebb lesz.


Hidd el sok nő fél,kellemetlenül érzi magát,nem vagy egyedül vele.


Csak néz utána jól a dokinak.

2014. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Melyik SZTK?
2014. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy?
2014. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Budapest, 4.ker
2014. okt. 2. 17:18
 16/22 anonim ***** válasza:

Eleve, az ajánlás az, hogy szűzek 23 évees kor körül menjenek előszőr szűrésre, vagy a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel.

Sajnos ma már a lányok elég nagy része 14-15 évesen nemi életet él, tömi magába a hormonális foggátlókat, partnereit cseréli, dohányzik, stb...

Ezért nekik természetesen ajánlot már 15 éves kortól évente eljárni ellenőrzésre.

2014. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha mész majd először, akkor keress női orvost, elviselhetőbb elötte vetkőznöd terpesztened.
2014. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én se voltam 9 évig. Jó nagy daganatom nőtt azalatt, úgyhogy most megyek 3 havonta.
2014. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ez 9/18-nak szólt.
2014. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy nő-e daganat az nem azon múlik, hogy jársz-e orvoshoz, vagy sem, hanem sokkal inkább az életmódtól. (pl. foggátló fiatal korban, cigaretta, alkohol, korai nemi élet, váltogatott partnerek, stb..)

De 23,24 éves kortól azért nem ártana elmenni egy rákszűrésre, és ha rendellenességet tapasztalsz, akkor is menj.

2014. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!