Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológiai szempontból...

Pszichológiai szempontból fontos, hogy az ember fiatalon "bolond" legyen?

Figyelt kérdés

Kevés hobbija legyen, igyon alkoholt, a tanulást ne tartsa az egyik legfontosabbnak, járjon diszkóba és legyen több kapcsolata?


Nem tudom ezt másképp megfogalmazni...

Tudom, ez alapján nem hihető, de vannak bulizós, nemtanulós, néha berúgós haverjaim. Egyszerűen mert van közös téma, nem néznek le - EZÉRT! én se őket.

Szóval nem bántani akarok másokat...


Csak szokták mondani, hogy fiatalon "éld ki" magad, mert idős korban fogod megbánni.

Nem elég, hogy heti párszor beülsz a teázóba, kávézóba vagy társasoztok.

Ne a hobbiddal foglalkozz.

Igenis legyen barátod. (Sokan mondják, hogy akkor is gyere össze emberekkel, ha tudod, hogy nem fog menni, mert tapasztalatszerzés kell.)

És igenis járj diszkóba meg néha idd le magad.


Én meg egyszerűen nem kívánom ezeket, leszámítva az alkoholt, de azt is mondjuk kéthavonta. És azt is azért, mert stresszes, nehezen oldódó, lazuló típus vagyok és szerintem nem árt a segítség - néha.


És belegondolva, valóban úgy élek, mint bármelyik korosztály élhet, tehát nem "fiatalosan". De én, személyesen nem érzem azt, hogy szükségem lenne a "bolondságra".


Ettől függetlenül embernek tartom az olyanokat is, akik bulisak, ha van érdeklődési körük mellette, céljaik és nem néznek le...

Mielőtt félreértenék egyesek!!!!


2014. jan. 6. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jól teszed. Gondolsz a jövődre is. Mit fog csinálni az akinek semmi életcélja tanulni nem hajlandó mit fog kezdeni magával? Am én se vok bulizós meg semmi ilyen és normálisnak tartom magam. Szerintem hosszútávon megéri most tanulni stb később mikor már családot akar vki akkor hogy fogja pótolni ezeket v mikor az agyát már elitta, eldrogozta, össze vissza lefeküdt mindenkivel. Sztem ne érezd emiatt rosszul magad ráfognak jönni h te csináltad jól. Ennyi erről a véleményem.
2014. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valami életcéljuk azért van és tanulnak is.

Csak mondjuk a kettesre hajtanak, azt is néha kockáztatják és vagy buliznak, vagy unatkoznak szabadidejükben.

2014. jan. 6. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem egészen így nevezném és nem minden embernek jó ez a terv. Minden ember egy kicsit más és más személyiség, még ha sok hasonló vonásuk is van és csak néhány alapkarakter létezik.


Fiatalon kiélni magát annak kell - annak nagyon kell! -, aki minden szempontból átlagos ember. Nem minden ember vágyik még nagyon fiatalon sem hajnalig tartó bulikra, ivászatokra, szexcsatákra, és egyebekre. De nagyon sokan.


Ez nem boldonság, hanem a fiatalság és a személyiségfejlődés velejárója: kipróbálod magad, hogy ki vagy, mik a képességeid, mit bírsz, mit nem, mit akarsz és mit nem.


De fiatalon megélni a fiatalság örömét és minden mást, amit a fiatalság ad, azt minden embernek meg kell tudni élnie. Nem lehet egyetlen szakaszt sem átugrani a személyiségfejlődésben. Ha nem teszed meg fiatalon, akkor később bosszulja meg magát.

2014. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pont azt tartom én is fontosnak, hogy kipróbáld, mit tudsz és mi érdekel...


De ha ez táncház, ahol moldvai csángó van, vagy kötő-szakkör (ilyen tuti nincs, de ez jutott eszembe) vagy túraklub, vagy önkénteskedés, vagy akár az, hogy a leendő szakmájával kapcsolatos konferenciákra jár: nem mindegy?

Őszintén kérdezem!!!



A fiatalság öröme szerintem "csak" annyi, hogy még nem felelsz mások életéért (nincs gyereked), de a sajátodért se annyira, a pénz se olyan nagy kérdés (ha nincs, maximum három napig nem sörözöl és nem veszel csokit - kolisok). Illetve lehet gond a pénz, persze, de nem akkora, mint majd felnőttkorban lesz.

Így sok szabadidő van és gondtalanság, és azzal kell gazdálkodni.



Egyébként a kérdés kiírása óta is beszélgettem valakivel (felnőtt), aki előjött azzal, hogy bulizzak-bulizzak-bulizzak mert sose lesz párom.

2014. jan. 6. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
hát sztem a bulizz bulizz bulizz mert sose lesz párod sem igaz mert én sose buliztam párom mégis van akivel másfél éven belül eljegyzés lesz kb..szóval sztem ez nem igaz. és igazad van kedves kérdező teljesen jó ha pl önkénteskedik vki v "kötő-körbe" jár h őt az vonzza akkor miért ne. ebben véleményem szerint semmi szégyelni való nincs sőt sztem még jobban is jár mint az alkoholizálással és a szexuális kicspongásokkal.
2014. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
28%
és aki nem néz ki jól az hogy szex csatázik
2014. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én sokat buliztam régen, de nem mondanám hogy most igy utólag nagyon oda lennék magamtól, hogy én buliztam. szóval ez az éld ki magad ilyen megközelitésből szerintem hülyeség. Jó, annak aki otthonülő, és később izleli meg a bulizás izét, az lehet hogy úgy érez, hogy neki valami kimaradt, de igazából a sok bulizásnak nincs kimondottan semmi haszna, vagy előnye sem.


szerinem egyáltalán nem kell túlzásba vinni. egyrészt nem tanul meg az ember komolyabb körökbe beilleszkedni ha állandóan csak linkeskedik, másrészt rengeteg hasznos dolgot halaszt el, amit abban a korban elvégezhetne, megtanulhatna, harmadrészt, akármilyen hihetetlennek tűnik, de az akkoriban elhasznált energiák később visszacsaphatnak a szervezetre. pl ha valaki sokat piál, vagy éjjelente nem alszik, főleg ha drogozik is, és folyton szétcsapja magát. A test fizikai része regenerálódik később, de a pszichét, az idegrendszert azt rendesen tönkre lehet tenni szerintem akkor is, ha az ember ezeket 2o évesen csinálja.


ezzel ellentétben hallottam pszichológustól, hogy a tizenéves-kori bandázás jó hatással van a pszichés fejlődésre, mert abban az időben a szülőtől való elszakadásnak fontos szerepe van a személyiségfejlődésben, a párkeresésben. a későbbi beilleszkedés a társadalomba nagyon fontos előzménye a bandázás, vagy a későbbi párkapcsolatok sikere is múlhat ezen, hogy az ember bandázik-e, vagy otthonülős tanulós.


szóval van előnye is, mert alkalmazkodást a társakhoz, párválasztást, életrevalóságot lehet tanulni ha az ember eljár a kortársaival bandázni, de szerintem nem kell versenyt csinálni belőle, hogy ki az elvetemültebb, és ki tudja minél jobban "ereszd el a hajam" módon szétcsapni magát.

2014. szept. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!