Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 éves lánynak szakad a bőre...

16 éves lánynak szakad a bőre mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem nő gyorsan és nem hízik gyorsan, vajon mitől lehet?
2010. jan. 22. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyhogy szakad a bőre?

Barátomnak pl a kezén van ilyen, hogy mosogatószerre allergiás, ő pl nem mosogathat, mert különben olyan lesz a bőre, hogy így leválik a kezéről, akár húsig is, és fáj.

Bár erre nem tudnak semmilyen krémet adni, csak jobb ha nem mosogat. Nem egészen értem, hogy nálatok mi a helyzet, de szerintem bőrgyógyászatra el kéne menni és megnézetni.

2010. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg gyenge a bőre alatti kötőszövet és a számotokra nem gyorsnak tűnő hízás/nővés is szétszakítja.


Én is striás voltam már kamasz koromban, ahogy nőtt a cicim, csupa stria volt, ahogy combosodtam, az is szamaszét szakadt.


Igazából sokmindent ezzel nem lehet csinálni. Sok folyadékbevitel és testápolózás - ezek javítják a bőr rugalmasságát. És a további szakadás talán mérsékelhető.


Bőrgyógyásszal mindenképp konzultáljatok, hátha van már valami jó szer ellene. Bár szerintem 99% alkati kérdés, hogy kinek milyen a bőre. Kismamáktól hallom, hogy van, aki a kezdetektől krémeze, mégse repedt szét a bőre, más meg többször szült és nem is hallott striáról.

2010. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekünk azt mondta a háziorvos,hogy ez ellen nem tudunk semmit tenni.Ez alkati és öröklési hajlam.A 13 éves lányomnak nemcsakk a melle, a combja,de a feneke és a háta is 'csíkos'.Az apjának dettó.Mindketten vékonyak,magasak és nem hízékonyak.
2010. jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, attól még lehet nagyon szép majd a lányod teste. Apró szépséghiba semmi több. Emiatt ne neveljétek belé, hogy milyen szörnyűség történt vele!!!
2010. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!