Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha arra gyanakszom, hogy...

Ha arra gyanakszom, hogy PCOS-em van, akkor szimplán megmondom a nőgyógyásznak, hogy szeretném, ha csinálna egy ultrahangot vagy elmondom milyen tünetekből gondolom, és majd ő eldönti mi a teendő?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek, így a menstruációm rendesen megjön, de előtte 30-40 napos ciklusom volt, részben ezért is írattam fel a gyógyszert.(ekkor még nem hallottam a PCOS-ról, mint betegségről). Elhízva nem vagyok, sőt mindenki szerint vékony vagyok, pattanások, zsíros bőr kamaszkoromban voltak, viszont erős szőrzetem van már tinikorom óta.
2010. jan. 22. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha magánrendelésre mész akkor fog csinálni ultrahangot meg ki is vizsgál rendesen. De ha sztk-ba mész akkor ne számíts semmi jóra... Sajnos tapasztalat.
2010. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el magándokihoz....ő biztos elküld vizsgálatokra.Én is pcos vagyok és 2. babát szeretnénk elmentem sztk rendelésre,csináltak hormon vizsgálatot ami rossz lett,az uh rossz lett.És ezt mondták állítsam vissza én a szervezetemet olyanra mikor a lányom született :S Szóval a vizsgálatok megvoltak,csak kezelést nem kaptam,de elmentem én is magán rendelésre,hát ég és föld a kettő :)
2010. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

orvosa válogatja. Nekem pont fordított tapasztalatom van: a magánrendelésen kapcarongyként kezeltek, egy székre kellett dobálnom a ruháimat, a doki előtt vetkőztem és öltöztem, nem bántott, de csak éppen egy fokkal volt kedvesebb a bunkóságnál.

Az sztk-ban ezzel szemben nagyon kedvesen, figyelmesen vizsgált, mindent elmondott. Egyszer egy - szerintem minimális - panasszal mentem oda, erre mindenféle ultrahang, labor, ph-mérés, kenet stb-re "elkapott", mondván, ha már ott vagyok, nézzük meg, minden rendben van-e!

Szóval, szerintem nyugodtan menj először az sztk-ba, mondd el, mitől tartasz - de ne próbálj okosabb lenni az orvosnál, azt egyik sem szereti :=) - és kérd, hogy vizsgáljon ki. Nem hiszem, hogy gáncsoskodna.

2010. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A leírtak sz. nem vagy PCOS. Inkább androgén túlsúlyos.
2010. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el nőgyógyászhoz (Ha teheted inkább magándokihoz, vagy sztkban keress vmi megbízhatóbb dokit). Mond el neki, h mi a problémád. Szerintem alapból fog hüvelyi ultrahangot csinálni, de ha nem, akkor kérd meg. Esetleg még kérhetsz még beutalót hormonvizsgálatra is.

A PCOS jele inkább a kimaradó menstruáció (nekem nagy vszínűséggel ilyen betegségem van, fél éve nem volt menstruációm). A pete nem érik meg, hanem ciszta lesz belőle. De az ultrahang és a hormonvizsgálat megmondja:)

Viszont ha PCOS-es vagy, akkor nem ajánlott a gyógyszer. Legalább is nekem a nőgyógyászom azt mondta, semmiképpen nem ajánlja. Mert ilyenkor alapból sincs peteérésem, de a gyógyszer teljesen kikapcsolja a petefészek működését.

2010. jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!