Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS probléma? Vissza kellene...

PCOS probléma? Vissza kellene mennem dokihoz vagy ha "nincs panaszom" akkor végülis mindegy?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek vissza kellene mennem dokihoz vagy ha "nincs panaszom" akkor végülis mindegy?

Sosem volt rendszeres a menstruációm, volt hogy csak minden második hónapban volt, februárban kiderült hogy PCOS-m van, a doki mondta, hogy akkor gyakorlatilag az a természetes ha nem menstruálok, és azóta nem is volt vérzésem.


2011. okt. 22. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz menj el, ne nőgyógyászhoz. A PCO többségében más endokrinológiai probléma miatt van. evesebb a nőgyógyászati okból kialakuló. Kell egy vérvizsgálat és cukorterhelés.
2011. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az panasz, hogy azóta nem menstuálsz... Amúgy nekem mindegy, neked lehet nem, hogy meddő leszel, meghízol és szőrösödni fogsz... Tényleg meg kell ezt várni?
2011. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de endokrinológusnál voltam, volt vérvizsgálat, cukorterhelés minden rendesen..azt mondta hogy ha szeretnék rendszeres vérzést akkor tud adni gyógyszert, fog.gátlót, de mivel nem éltem nemi életet, így nem akartam szedni, meg sok helyen olvastam, hogy az ilyen tüneti kezelés lenne csak, ha egyszer abbahagynám, valszeg akkor sem lenne rendszeres (egyébként fél évig szedtem már gyógyszert, ez miatt hogy hátha beáll, de amint abbahagytam ugyanúgy rendszertelen volt vagy ki is maradt)
2011. okt. 22. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tényleg tüneti, de általában az inzulin rezisztenciát kell kezelni.
2011. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszi második, nekem sem mindegy gondolhatod, azért kérdeztem, engem onnan úgy küldtek el, hogy jó PCOS akkor ha nem kell gyógyszer, akkor ne lepődjek meg ha nem menstruálok, csak nekem is most fordult meg a fejemben, hogy ha már több mint fél éve nem volt, lehet-e ennek valamilyen következménye, meddőség pl.
2011. okt. 22. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ennek nem a következménye meddőség, ez más gyakorlatilag az. Menj el egy normális orvoshoz és kezeltesd magad (pl. inzulinrezisztenciára Metformint adnak, ami helyreteheti a dolgot).
2011. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem inzulinrezisztenciára életmódváltást javasoltak és igazuk lett. Így legalább nem kell méreggel tömnöm magam és egészségesen étkezem.
2011. okt. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 24. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!