Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Élet menstruáció nélkül?

Élet menstruáció nélkül?

Figyelt kérdés

19 éves létemre még sohasem volt menstruációm, valószínűleg genetikai rendellenesség az oka. Kérdéseim a következők:

- Továbbra sem fog megjönni? (Remélem így lesz...)

- Kialakulhat ennek okán bármilyen betegség és/vagy (korai) halál?

- Van itt valaki rajtam kívül, aki szintén felnőttkorú és teljesen hiányzik a ciklusa?



2014. okt. 10. 00:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Voltál már orvosnál? Az is lehet, hogy van valami bajod, csak nem tudsz róla...ha nem jön meg, akkor pl nem is lesz gyereked..
2014. okt. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Vizsgáltasd ki magad és rögtön választ fogsz kapni a kérdéseidre, sőt, lehet, hogy olyan kérdéseidre is, amiről nem is tudtad, hogy ezzel összefügghet.

Pl. ha Turner szindrómás vagy (X-), az egy sor betegségre hajlamosít, ezen kívül alacsonyabb növésű lehetsz az átlagnál és tanulási zavaraid is lehetnek.

Pl.2. ha Morris szindrómás vagy (XY), akkor nőnek nézel ki, miközben férfi kromoszómáid vannak. Jó benne, hogy nem szőrösödsz és kefélhetsz, amennyit csak akarsz, következmények (gyermekáldás) nélkül.

stb.

2014. okt. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

De megvannak a női ivarszerveid (petefészek, méh)?

Vagy hogy?

2014. okt. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan oka lehet.Vizsgálatokra mielőbb menned kellene.

30 éves vagyok és 10 éve nincs ciklusom.

Azóta sem tudtam megszokni.

Érdekes volt olvasni a 2 válaszoló sorait.

Miszerint lehet kefélni orrba-szájba következmény nélkül..

Ez az opció sosem merült fel bennem.

Hiszen nem ilyen egyszerű ez a helyzet.

2014. okt. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó orvost és menj el hozzá.
2014. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem Morris sem Turner szindrómás, ez már biztos.

A külső ivarszervem megvan, a belsőkkel nem tudom mi a helyzet...

Gyereket úgysem szeretnék, úgy hogy ebből a szempontból nem probléma a számomra ez a hiány.

Orvoshoz azért nem fordulnék, mert teletöm majd hormontablettákkal, a mellékhatások következményeként pedig jól elhízom...

A kérdésem az lenne, hogy ha nem veszek igénybe semmiféle kezelést és maradok így, kialakulhat bármilyen halálos betegség?

2014. okt. 10. 14:36
 7/16 A kérdező kommentje:
Közösülni sem kívánok ortba-szájba... Aszexuális vagyok.
2014. okt. 10. 14:37
 8/16 anonim ***** válasza:
Kialakulhatnak problémáid. Ha gondolod, akkor keresd meg előbb a betegjogi képviselődet és utána is csakis olyan orvossal vizsgáltasd magad, akiben megbízol, jó visszajelzéseket kaptál róla. Szerintem nem kötelező semmiféle hormont beszedned, ha nem akarod. Vannak magánrendelések is, ha az SzTK nem tetszik. Lehet egyébként lelki oka is a mensis zavaroknak meg a sportoló lányoknak is van, hogy kimaradozik vagy megszűnik. Értem, hogy a hátadra púpnak nem hiányzik se a mensi, se a kivizsgálás, de ha nincs diagnózis, attól még valami oka van ennek és lehet belőle gondod.
2014. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszod.
2014. okt. 10. 16:44
 10/16 anonim ***** válasza:

Komolyan nem voltál még orvosnál ezzel? Komoly bajok vannak a fejeddel is. Igen, lehet olyan oka is, ami gondot okozhat.

Bár nem tudom, hogy zárhattad ki a kromoszóma-rendellenességeket, és egyéb súlyos okokat ha még egy rutin nőgyógyászati vizsgálaton sem voltál. A gyógyszerek beszedésére alapvetően nem kötelezhetnek, jogod van visszautasítani a kezelést is akár, ha csak ez tart vissza. Hidd el, ez nem az az eset, amikor rádnéznek és felírnak egy fogamzásgátlót. Egy érdekesebb esettel szeretnek körültekintőbben foglalkozni az orvosok.

Az, hogy aszexuális vagy, szintén nem normális dolog, egy tünet. A külső nemi szervek megléte pedig még nem garancia arra, hogy kromoszóma szerint nő vagy, ha erre gondoltál.

Persze nem vagy köteles kivizsgáltatni magad, nem kell tudnod az okokat, élhetsz így is (bár ki tudja meddig) de szerintem az lenne a normális, ha érdekelne a saját egészséged.

2014. okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!