Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » FlucoHEXAL és Pimafucin...

FlucoHEXAL és Pimafucin hüvelygombára?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam nőgyógyásznál visszatérő és most 1 hónapja tartó problémával (ő hüvelygombára tippel de nem csinált tenyésztést) azt mondta belül túrós folyást lát, ezt mondjuk én nem vettem észre csak azt, hogy kívül piros. Felírt a Flucohexalból 4 darabosat (3 nekem 1 a páromnak) és azt mondta ha ez elfogy hagyjak ki egy hetet aztán "szedjem be" a Pimafucint. Csak a gyógyszertárban világosítottak fel, hogy ez utóbbi nem is szájon át szedhető tabletta, hanem hüvelykúp. Így abban sem nagyon látok logikát, hogy miért kell egy hetet kihagyni? Ezek mellé még ajánlotta a Gynoxint is, bár mondtam, hogy ez már a múltkor sem mulasztotta el. Van esetleg közületek valakinek tapasztalata ezekkel a gyógyszerekkel, esetleg írta már fel valakinek orvos a kettőt egyszerre? Szerintetek mi oka lehet a hét kihagyásnak? Az baj, ha 2 nap múlva megjön és a gynoxint csak utána tudom folytatni? Előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat, elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi!

2014. okt. 11. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Csinálj puncigomba pörit órsóstésztával :D
2014. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Titkos Arisztid ***** válasza:

Kedves kérdező. Első körben hüvelygombának tűnik, de kenetet mindenképpen ki kellett volna tenyészteni. A flucohexal tabletta erős gombaölő, ugyanakkor a hüvelyfal szerkezete miatt nem kizárható az újrafertőződés, ezért szoktak mellette kúpot is használni. Hogy minek kell kihagyni közte időt, azt nem értem. Alapvetően nem rossz a terápia, de szerintem a hozzáállás alapvetően hagy maga után kivánni valókat. A gynoxin tabletta a normál hüvelyflórát állítja vissza, a flucohexal alatt folyamatosan használnám.


Egy gyógyszerész...

2014. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes választ és tanácsot!

Én is úgy gondolom, hogy a hozzáállással van alapvetően baj, meg a stílussal. Sajnos a legtöbb nőgyógyász (tisztelet a kivételnek) néhány évtized munka után belefárad/beleun ebbe a szakmába, kiégnek és csak a pénz miatt rendelnek még. Megszokásból írják fel a gyógyszereket, tenyésztést még véletlenül sem csinálnak és nem különösebben érdekli őket, hogy segít-e a terápia. Sőt ha nem, annál jobb, legalább újra elkérheti a vizsgálat díját ha visszajön a kedves beteg.

2014. okt. 16. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!