Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lány létemre lehet-e...

13 éves lány létemre lehet-e szakállam?

Figyelt kérdés
Elég szőrös típus vagyok,a családban szinte mindenki.Anyukámnak magasabb a tesztoszteron szintje az átlagnál,valószínűleg nekem is ez lehet a bajom.Az viszont normális hogy az állam tele van apró szőke pihékkel és van köztük pár ami hosszabb?Ezeket csak én látom,szüleim azt mondják nincs ott semmi de én akkoris látom.Az oldalt arcomon is vannak hosszabb sötétebb pihék de ezt se lehet látnni, nem feltűnő csak ha valaki 3cm-ről néz.És ott oldalt az államnál kicsit sötétebnek is tűnnek a pihék.Ez normális?Vagy tényleg rögeszmés lehetek?Anyukámnak (46 éves ő) vannak hosszabb fekete szőrök az állán,mamámnak is bár ő meg 69 éves.Nekem is lehet már ez van csak nem tűnt fel?Vagy csak öregkoroman fordulhat elő ilyen,? Amúgy holnap megyünk vissza az endikronológushoz a vérvétel eredményéért.Valószínűleg nálam is a tesztoszteron a ludas.Az előfordulhat hogy csak átmeneti,és csak a kamaszkori hormoningadozás miatt van az egész?Anyukám sokáig ezt mondta,reménykedem benne,bár kétlem.

2014. okt. 14. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából, ha gyakori a családban, akkor valószínűleg neked is magasabb a tesztoszteron szinted, amitől szőrösebb lehetsz esetleg az arcodon is lehetnek sötétebb szőrszálak. Amint a megfelelő korban leszel alacsonyabb hormon tartalmú gyógyszerekkel ez simán korrigálható.
2014. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De szerinted ez még az évek során változhat,helyreállhat? Mármint,ha kiléptem a pubertáskorból.Lehet,van rá esély,hogy csak átmeneti ez az állapot?
2014. okt. 14. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Van végleges megoldás(lézeres szőrtelenítés), de érdemes elmenni vele orvoshoz, mert nem normális hogy egy lánynak szőr nő az arcán. Nem akarlak megijeszteni, de előfordulhat hogy valamilyen betegség az oka.
2014. okt. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Szerintem még kinőheted, de ha már a menstruációd rendszeres lesz és beáll a hormon szinted és még mindig szőrösödik az arcod akkor a hormonokat meg kell nézetni.
2014. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam endokrinolóhgusnál és teljesen jók lettek az eredményeim.Anyukámnak magasabb a tesztoszteronszintje,de nekem az is normális lett.
2014. okt. 19. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!