Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pénteken műtenek endometriózis...

Pénteken műtenek endometriózissal, nagyon félek, mert felvágnak, nem laporoszkópiával lesz?

Figyelt kérdés

Legalább egy 15 centis vágást fognak ejteni. Ugye nem ébredek fel altatás közben? Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de egyébként nagyon rossz alvó vagyok, éjszaka is minden neszre felébredek, ugye egy mesterséges altatásnál ilyen nem fordulhat elő? :(

Félek, hogy úgy fog fájni a seb, hogy megőrülök. Vagy tele leszek nyomva morfiummal? És hogy fogok pisilni műtét után? (Az orvos azt mondta, nem kapok katétert.)

Nagyon be vagyok tojva :(


2014. okt. 15. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz felébredni műtét közben, mert erre figyelnek. Az hogy rossz alvó vagy, az más. A műtét közben jól fogsz aludni. A sebhely az érzékeny lesz pár napig, de ki lehet bírni, főleg fekve. Morfiumot nem fogsz kapni szerintem, legfeljebb ha kérsz akkor fájdalomcsillapítót. Műtét után ágytálba fogsz pisilni, másnap pedig a mosdóba egyedül.
2014. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem fogsz felébredni, nyugi! mármint a műtét alatt.
2014. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

Első: ágytálba? Egy lány hogy pisil ágytálba? :O Ha nagyon ragaszkodom hozzá, kikísér a nővér WC-re?

Alapból feszélyez a gondolat, hogy vadidegenekkel leszek egy szobában (van egy "csöppnyi" emberfóbiám vagy mi), nemhogy még előttük is pisiljek.

2014. okt. 15. 20:35
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

A pisilés még hagyján

A kakilás cikibb

2014. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jesszus, a kakilásról ne is beszéljünk :(
2014. okt. 15. 21:32
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Majd írd meg, mi volt

Fel a fejjel

2014. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Ne nagyon egyél elötte való nap, estétől már ugysem szabad és akkor biztos, hogy nem fogsz kakilni. Következő nap meg már szabad a pálya!
2014. okt. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem se fogsz felébredni, volt kb 3 műtétem.

Ágytál? ciki vagy nem, ez van..

Mellesleg szerintem olyan kába, és gyanítom gyenge is leszel, nem lesz kedved ilyennel foglakozni, ágytálba pisilni, kakilni.

Ja és nem kizárt, katéter lesz fent, pisi oda megy. ( 10 - en évvel ezelőtt ez volt. és 6 ágyas szoba )

Örülnék ha megírnád, hogy sikerült.

2014. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy milyen volt a műtét, mit éltél át. Nagyon sajnálom a helyzeted, nekem is hasonló van :(
2015. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9


Csütörtökön reggel kellett bemennem a kórházba. Mikor felvettek, adtak egy receptet egy bitang hashajtóról, amit a párom elment kiváltani. Azt mondták, hogy az ebéd után 1 órával igyam meg az egészet, utána már nem ehettem, csak ihattam, de azt sokat, mert a hashajtó szó szerint mindent kimosott belőlem. Este 9 körül kezdett el hatni, aztán éjfélkor felébredtem arra, hogy "ajjajj" :D és rohantam.


Pénteken, reggel korán fel kellett kelnem, le kellett zuhanyoznom és fel kellett vennem azt a hátul kötős kórházi steril köntöst vagy mit, amit a filmekben is lehet látni. Utána jött egy nővér és adott egy nyugtatót és bekötötte az infúziót. Második műtét voltam, az előttem lévő hölggyel meg egész gyorsan végeztek, szóval előbb kerültem sorra.


A műtő előterében kaptam valami antibiotikumot, de azt a branülön keresztül kaptam.

Bevittek a műtőbe, ahol k...va hideg volt, ezen meg is lepődtem. Felfektettek az asztalra, ugyanúgy be kellett akasztanom a lábaimat ilyen "kengyelféleségekbe", mint amilyenek a nőgyógyászati székeken vannak. Csak ugye itt feküdtem. Az anesztes megkérdezte, hogy kész vagyok-e, a fejem mellett állt egy nő oxigénmaszkkal. Mondtam, hogy oké, kész vagyok. Kérték, hogy vegyek nagy levegőket. A második sóhajtás után képszakadás.


Később hallottam az anesztes hangját, hogy "Ágnes, Ágnes, ébredjen!", de a szememet nem tudtam kinyitni, aludtam tovább.

Bevittek az őrzőbe, raktak rám egy vérnyomásmérőt, meg egy pulzusmérő csipeszt (nem tudom a nevét) csiptettek az ujjamra.

Amikor ébredezni kezdtem, hirtelen nem tudtam, hol vagyok, tetőtől talpig remegtem, ami állítólag az altató utóhatása volt. Ez nagyon rossz érzés volt.

Kitapogadtam egy csövet a takaró alatt és megkérdeztem a nővért, hogy "Ez katéter?", mondta, hogy igen.

Ránéztem az órára, megdöbbentem, hogy majdnem két óráig voltam a műtőben, aztán megint aludtam tovább.


Amikor már rendesen magamhoz tértem, a nővér hozott kekszet meg teát, hogy ne csak az infúzión keresztül kapjak folyadékot.

Folyamatosan kaptam a branülön keresztül a fájdalomcsillapítókat is.

Este megpróbáltak felállítani, de nem sikerült, rosszul lettem.

Éjjel felébredtem arra, hogy rohadtul fáj a hasfalam meg a beleim, mert már fél napja háton fekszem és előző nap délben ettem utoljára.


Reggel megint megpróbáltak felállítani, de még akkor sem ment, aztán megjött a reggeli, azt befaltam és egy óra múlva már fel tudtam állni és ki tudtam menni a mosakodóba, meg utána sétáltattak egy kicsit.

Ebéd után visszaengedtek a kórterembe. (Ez volt szombaton.)


A műtét során kivettek egy 14, egy 8, egy 6 és egy 3 centis vérrel teli cisztát, a jobb oldali petefészkemet, vezetékkel együtt és a bal oldali petefészkem felét.


Hétfőn délelőtt engedtek haza. Felírtak valami trombózis elleni injekciót, amiből naponta egyet be kellett nekem adni, hogy ne alakuljon ki vérrög.


Magát a heget egyáltalán nem éreztem, a köldököm környékén fájt a hasfalam. Mint kiderült a legnyagyobb ciszta gyönörűen összenőtt a hashártyámmal (vagy mivel) és azért fáj ott.

A torkom eléggé kapart egy ideig, mert a műtét alatt ledugtak a torkomon egy csövet. És persze köhögni, tüsszenteni nem szabadott, nehogy szétnyíljon a cucc.


Itthon sokat kellett pihennem, szinte egész nap feküdtem. A varratszedésre pár nap múlva került sor, ebből semmit nem éreztem.

6 hétig nem emelhettem semmit, nem hajolgathattam, nehogy sérves legyek. Szerencsére semmi komplikáció nem történt.


Azóta Visanne-t kell szednem, ezzel le lett állítva a menstruációm, hogy nehogy megint kialakuljon ez a helyzet.


(Bocsi, hogy hosszúra sikerült.)

2015. jún. 2. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!