Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pénteken műtenek endometriózis...

Pénteken műtenek endometriózissal, nagyon félek, mert felvágnak, nem laporoszkópiával lesz?

Figyelt kérdés

Legalább egy 15 centis vágást fognak ejteni. Ugye nem ébredek fel altatás közben? Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de egyébként nagyon rossz alvó vagyok, éjszaka is minden neszre felébredek, ugye egy mesterséges altatásnál ilyen nem fordulhat elő? :(

Félek, hogy úgy fog fájni a seb, hogy megőrülök. Vagy tele leszek nyomva morfiummal? És hogy fogok pisilni műtét után? (Az orvos azt mondta, nem kapok katétert.)

Nagyon be vagyok tojva :(


2014. okt. 15. 19:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Köszi a választ.
2015. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Te egy hős vagy. :O Rettegek minden műtéti beavatkozástól, még csonttörésem se volt soha. Köszi, hogy leírtad, nekem még nem akarja elsietni a doki, mivelhogy fiatal vagyok még (22) és nem szívesen vágna fel. 4 év múlva tervezzük a babát leghamarabb az anyagiak miatt, de remélem, hogy az segít majd a helyzeten.
2015. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

És is csak 25 vagyok, amikor műtöttek még csak 24 voltam, de minél tovább vársz vele, annál rosszabb lesz.

Az a baj, hogy semmilyen tünetem nem volt, egyedül az, hogy menzesz első napján meg akartam halni, de a többi napon nem volt semmi bajom. Plusz eléggé kidudorodott a hasam, de az úgy nem is érdekelt, mert azt hittem, így vagyok összerakva.

Valószínűleg évekig növesztettem ezeket a cuccokat, mert egy 14 centis ciszta nem néhány hónap alatt nő oda. Meg a hasam is évek óta ki volt dudorodva, szóval...

Na mindegy, a lényeg, hogy bármennyire is félsz, érdemes minél előbb kiszedeni őket, nehogy úgy járj, mint én, hogy a petefészkeid is rámenek.

Ha a tied/tieid nincs(enek) a köldököd közelében és nincs belőlük sok (max. 1-2), akkor laporoszkóppal is meg tudnak műteni, ami azt jelenti, hogy nem egy bazi nagy vágás lesz rajtad, hanem 3 darab kb. 1 centis.

Jobban "örültem" volna én is a laporoszkópos műtétnek, de sajnos nekem úgy nem lehetett megoldani :(

2015. jún. 14. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!