Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az endometriózis diéta pontosa...

Az endometriózis diéta pontosan mit jelent? Milyen élelmiszereket kell kerülni? Milyen sport megengedett endometriózissal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Endometriózisban szenvedek, olvastam róla, hogy bizonyos ételek elhagyásával csökkenthető a fájdalom. Kérlek segítsetek!

2014. máj. 1. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Pont most akartam feltenni én is ezt a kérdést, megelőztél.. :-) Egyelőre én annyit tudok, hogy az ösztrogénszintet megemelő élelmiszereket kell elhagyni és sportként a jógát ajánlják, de egyéb sport is hasznos lehet. Még utánaolvasok és ha lesz infom, akkor azt mindenképp megírom. Nekem egyébként 1 hete mondta a nőgyógyász a szokásos éves vizsgálaton, hogy valószínű, hogy endometriózisom van, ezt az ultrahangon vette észre, a jobb petefészkemnél lát egy 4cm-es csomót. Majd vissza kell mennem hozzá. Most konkrétan nagyon kétségbe vagyok esve. Egyelőre gyereket nem tervezünk, de 4-5 év múlva már jó lenne.. Szóval, én is örülök, ha valaki válaszol a kérdésre..
2014. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, én lassan 3 éve tudom, de konkrétan nem sokat mondtak az orvosok. Kezelést kapok, de hátha az étkezés megváltoztatásával jobb lesz. Köszönöm az információt és a segítséget. :) Gyors javulást kívánok.
2014. máj. 1. 21:33
 3/6 Kitty1977 ***** válasza:
2014. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kitty1977 ***** válasza:
Nekem is endometriózisom van, ezt az oldalt nézzétek meg.
2014. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. máj. 3. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

Ezt az oldalt is nézzétek:

[link]


Amit el kell hagyni 100%-ra

1. tejtermék

2. glutén (összes gabona!!!)

3. cukor(magas keméynítő tartamű növényeket is: rízs, krumpli, kukorica)

4. szója minden formája


Én ezt csinálom és tünetmentes vagyok 2 éve...

2014. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!