Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lejárt TB-vel nőgyógyászhoz...

Lejárt TB-vel nőgyógyászhoz elmehetek?

Figyelt kérdés

Biztos lejárt a TB-m... 19 éves vagyok, május-júniusban érettségiztem és azóta nem dolgozom.


De a héten (holnap v péntek) muszáj lenne elmennem nőgyógyászhoz. Ha elmegyek és iratok magamnak gyógyszert,mi lesz a következménye?


Elvileg jövő héten vagy utána való héten már dolgozok és lesz fizetve a TB-m.


Nagyon fontos lenne!! :)



2014. okt. 21. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A betegeket ellátják, ha nincs is fizetve a 6810 forint. A receptet is megírják. A patikában meg jelzi gép, hogy nincs jogosultság. Mivel nálam volt a csekk igazolószelvénye, nekem kiadták a gyógyszert, de hogy az gépen ezt hogy állította be, nem tudom. Szóval irány az orvos, aztán majd kiderül, mit tudsz/kell csinálni.
2014. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy adnak a vényre?

Esetleg megveszed vény nélkül

2014. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már van időpontod ?
2014. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy a fogamzásgátlóra amúgy sincs támogatás.


A helyszínen, a recepción kell kérni sorszámot :)

2014. okt. 21. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Még nem járt le a TBd:

"Annak a diáknak, aki a nyáron befejezte tanulmányait és még nem tudott elhelyezkedni, az adóhivatalnál egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie, ha egyéb jogcímen nem jogosult egészségügyi ellátásra. A nappali tagozaton tanuló diákok a diákigazolványuk érvényességi idejét követő 45 napig jogosultak egészségügyi ellátásra.


A nyáron végzős tanulók diákigazolványa október 31-ig érvényes, így december 16-tól előfordulhat, hogy egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetniük.


Egészségügyi szolgáltatási járulékként havonta 6810 forintot kell fizetni. Amennyiben a kötelezettség nem áll fenn a naptári hónap teljes időtartamára, a napi összeggel kell számolni, ez jelenleg 227 forint. A járulékfizetést a volt diák helyett, beleegyezésével más is teljesítheti, így például a jövedelemmel nem rendelkező fiatal után a családtag.


A járulékfizetési kötelezettség bejelentéséhez a 14T1011-es adatlapot kell kitölteni, amely beszerezhető a Nemzeti Adó- és Vámhivatal ügyfélszolgálatain vagy letölthető oldalról. A nyomtatványt postán vagy személyesen, illetve Ügyfélkapun keresztül elektronikusan lehet eljuttatni a NAV-hoz. "

[link]

2014. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó, nagyon hasznos infokat írtál le :)))
2014. okt. 21. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan még az idei évi diákod, elmehetsz
2014. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!