Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az orvos fogamzásgátló...

Ha az orvos fogamzásgátló tablettát írt fel, az mennyi ideig elég? Ha elfogy, újra menjek orvoshoz, hogy felírja?

Figyelt kérdés

azért írta fel, hogy beálljon a ciklusom. nem szeretném elkezdeni a szedését, mert ezekkel az alap dolgokkal sem vagyok sajnos tisztában. tudnátok segíteni?

18.l.


2014. okt. 22. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit írt fel?
2014. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mistral 3x21, ha jól emlékszem, de nem biztos.
2014. okt. 23. 23:14
 3/9 anonim ***** válasza:

A 21 darabosat úgy kell szedni, hogy végigszeded a levelet (naponta egy szemet, lehetőleg azonos időben), majd 7 nap szünetet tartasz, és új levelet kezdesz. Ha elfogy új adagot kell felíratni, de ehhez már elég, ha háziorvoshoz mész.

A betegtájékoztatón minden rajta van egyébként.

2014. okt. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. okt. 24. 11:24
 5/9 A kérdező kommentje:

A 3x21 azt jelenti, hogy 3db ilyen 21-est kell végigszednem? ( 8000 ft, ha ez ad valami irányt)

Utána abbahagyhatom csakúgy?

pcod-m van, úgy tudom, nem olyan egyszerű ezzel a betegséggel abbahagyni.

2014. okt. 24. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
El se kezdd, ha csak 3 hónapig akarod szedni...
2014. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ciklusbeállítás miatt kaptad, akkor nem hagyhatod abba. Addig kell szedni, amíg az orvos mást nem mond.

Csak 3 hónapig azért hülyeség szedni, mert ennyi idő alatt épp csak hozzászokik a szervezeted, és ha abbahagyod, csak rosszabb lesz.

Miért akarnád abbahagyni?

2014. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A szüleim nem egyeznének bele és meg sem merem kérdezni őket erről, az orvos pedig nem mondott nekem semmit. Kettőt pislogtam és már kint is voltam a rendelőből.

Szerintem nem fogom szedni amíg nem vizsgálnak ki részletesebben. Köszönöm a válaszokat :)

2014. okt. 26. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor keress másik orvost, és ne félj kérdezni.
2014. okt. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!