Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló felíratásakor...

Fogamzásgátló felíratásakor miket csinál az orvos?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy az orvos benyúl és valamit ott matat, de az lenne a kérdésem, hogy mit néz meg olyankor? És milyen mélyre nyúl be? És mivel? Hogy megy ez az egész?

Kicsit félek :)

Illetve azért is kérdezem, mert még szűz vagyok, és azt szeretném, ha majd csak a barátom tágítana ki, nem pedig a nőgyógyász ujja/műszerei.

Köszönöm!


2014. jún. 30. 00:06
 1/7 anonim válasza:
A szüzességedet majd akkor veszíted el, ha a barátod beléd hatol a péniszével. Nem az ujjával. Nem vibrátorral, és nem az orvos a műszereivel, akkor sem, ha esetleg átszakad a szűzhártyád a vizsgálat során, amit kétlek, hogy előfordulna. Amennyire emlékszem, simán csak megvizsgál. (És lehet elküld vérvételre, hogy minden rendben van e, annak van átfutási ideje, így készülj fel, hogy nem azonnal kapod meg a vényt.) Persze, hogy kellemetlen, de hát fogorvoshoz se szórakozásból járunk. Nem fog nekiállni könyékig felnyúlni. Főleg, ha szólsz előtte, hogy szűz vagy, most tervezitek a barátoddal, és ezért kell a fogamzásgátló. Könnyítésként anyukám trükkje: szoknyát vegyél fel, vagy egy olyan hosszú felsőt, amit le tudsz húzni úgy, hogy takarja a fenekedet. Mert alulról le kell venni a nadrágot, bugyit, mindent. És úgy kell kivonulni a vizsgálószékbe. De a szoknya általában rajtad maradhat (ne szűk miniszoknyát vegyél, hanem jó bő, esetleg rakott szoknyát) amit felkapsz a "nyakadba" amikor a székhez érsz, és felülsz rá. Olyan orvoshoz menj, akiről jót hallottál, dicsérik, mert egy rosszul választott, "agresszív" nőgyógyász miatt aztán retteghetsz egész életedben a rutinvizsgálatoktól. Sok sikert, és nyugalom. :) Többen túlélték már. :) Azért annak örülök, hogy felelősségteljes vagy, és készülsz az alkalomra, de azt se felejtsd el, hogy a nemi betegségektől nem véd a gyógyszer, és attól, hogy elkezded szedni, még nem hat azonnal, ennek is kell hatóidő. Szóval javaslom a gumit a gyógyszer mellé.
2014. jún. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nyilván tudom, hogy attól még szűz maradok :)

Én a kitágításra gondoltam, hogy nem szeretném, ha az orvos kezétől történne :D

Köszönöm szépen a választ! A nemi betegségtől nem kell tartanunk, mert mind a ketten szüzek vagyunk.

De még annyit szeretnék kérdezni, hogy mire gondolsz pontosan azzal, hogy "nem fog nekiállni könyékig felnyúlni"?

Akkor körülbelül meddig nyúl fel? Ameddig egy ujja elér? Vagy még mélyebbre?

2014. jún. 30. 00:32
 3/7 anonim ***** válasza:

A hüvelyednél tovább nem nyúl. Max kenetet vesz szűréshez. Főleg, hogy ezek szerint még sosem voltál nőgyógyásznál.

(Egyébként ha még nem vagy 16, nem fog felírni.)

Normális orvos elküld laborvizsgálatra, ha nem küld el, hagyd ott, és keress másikat, komolyan, nem vicces egy trombózis.

Más-más orvos máshogy áll a szüzekhez, van, aki egyáltalán nem vizsgál ilyen lányt, van, aki végbélen keresztül, és van, aki simán megvizsgál. Ettől nem fogsz kitágulni.

Ha sima vizsgálatot végez, akkor felnyúl kézzel, körbetapogat, és a hasfaladat is megnyomkodja. Megnézi, hogy a méhed milyen helyzetben van, és a petefészkeidet is ellenőrzi. Esetleg csinálhat ultrahangot, ekkor egy vékony rúdszerű eszközre síkosítót ken, és belédhelyezi, megnézi a képet. Ha kenetet vesz, akkor egy kacsa nevű eszközt helyez a hüvelyedbe, amivel kiszélesíti, éppen annyira, hogy egy kis spatulával fel tudjon nyúlni és kenetet tudjon venni. A mintavétel nem fáj, csak rettentő furcsa érzés. Gyorsan megvan az egész.

2014. jún. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Két ujjal nyúl fel, amilyen hosszú az ujja kb addig.

Utána esetleg kacsával, de ez nem biztos, csak ha mintát i vesz és esetleg hüvelyi ultrahangot is csinálhat, de ennek nagyon kicsi még az esélye.

Hány éves vagy?

Szerintem keress női orvost első alkalommal, mert nem mindegy milyen emlékek maradnak benned és azért kevésbé kellemetlen mint egy férfi elött kitárulkozni.

2014. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, bimanuális vizsgálat biztosan lesz. Egyik kéz két ujjával benyúl, a másik kézzel áttapintja, megnyomogatja az alhasad.
2014. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Első vagyok: a többiek leírták a vizsgálat menetét. Nem fogsz ettől kitágulni, nyugodj meg. A hüvely fala rugalmas, és ha kellő energiát fordítasz rá (intim torna, pilates, akármi), akkor később sem fogsz annyira kitágulni, lehet, még gyerekszülés után se. A gumit azért mondtam, mert én is így voltam, mint te, két konzervdoboz kinyitja egymást, tehát az első barátom is szűz volt akkor, és én is. Ő focista volt, és az edzés után abban a zuhanyzóban zuhanyzott, ahol én a kutyámat nem fürdetném meg. Össze is szedett valami cuccot, de nála nem volt tünete a dolognak. Nálam bezzeg... Szóval nem feltétlen nemi betegségre gondolok, hanem bármilyen fertőzésre, amit egy strandon is össze lehet szedni.
2014. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden válaszolónak!

A privát üzenetet küldő válaszolónak is nagyon köszönöm, bocsánat, hogy nem írtam vissza, de akkor látszik a nevem. :)

Igazatok van, nem voltam még nőgyógyásznál. És már 18 vagyok, úgyhogy ki fogja adni:)

Még egyszer köszönöm! Így már nem félek.

2014. jún. 30. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!