Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi az esélye, hogy méhnyak...

Mennyi az esélye, hogy méhnyakrákom van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy évvel ezelőtt egyszer voltam együtt egy fiúval. Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de utána a hüvelybemenetemnél találtam a bőröm alatt egy borsónyi nagyságú "csomót". Aztán elmúlt, de utána megint előjött.

Nem foglalkoztam vele, meg nem is tudtam volna elmenni orvoshoz akkor, de most olvastam a HPV-ről, és eléggé parázok. Lehet összefüggés?


2014. okt. 25. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Figyi. Ne parázz. Menj el szépen orvoshoz , csinál egy szűrést és ennyi.

Ha ennyi ideje méhnyakrákod lenne, nem hiszem, h ide írogatnál.

2014. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 év alatt nem alakul ki, viszont van rá esély, hogy maga a vírust, ami vezet a méhnyakrák kialakulásához, azt akár összeszedted.

Erre való az a bizonyos 1 évenkénti rákszűrő vizsgálat. Azzal ki tudják szűrni és ha gond van, egyből be tudnak avatkozni.

Amúgy te arra a bizonyos szemölcsökre gondolsz szerintem, ami akár ezzel kapcsolatban kialakulhat, viszont azt nem csak ez a vírus tud okozni.

De száz szónak is egy a vége. Tessék elmenni orvoshoz szűrővizsgálatra! És akkor is, ha nem élsz nemi életet, akkor is évente egyszer.

2014. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, el fogok menni.


De ha összeszedtem a vírust, akkor az már lehet 1 éve is bennem van, ami akkor gázos egy kicsit, nem?

2014. okt. 25. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg van hozzá köze (ha előtte nem volt)
2014. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
24 vagyok.
2014. okt. 25. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne izgulj nem rák ez.

Lassan viszont illene elmenned egy szűrésre, ha nagyon szégyellős vagy keress női orvost, van már elég sok.

2014. okt. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát remélem nem lesz gond.

Mindenképpen megyek, akkor is mentem évente amikor nem éltem szexuális életet, biztos ami biztos alapon.


Most sem élek, az egy évvel ezelőtti esetet leszámítva (egyszeri alkalom volt), aztán pont szerencsétlenül jött ki, mert kicsit több mint fél évig külföldön voltam, nemrég jöttem haza.


Most tuti elmegyek majd, mert beparáztam. Előtte azzal nyugtattam magam, hogy, jaj, hát a menstruációm ugyanolyan, ez a valami, ami "kijött", pedig nem fáj, nem nőtt egyáltalán, de lehet felelőtlen voltam..

2014. okt. 26. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!