Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki adna tippet, hova...

Valaki adna tippet, hova fordulhatnék?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok.

Nőgyógyászat: 14 évesen "megjött" a havi vérzésem, viszont hol 2 hetenként, hol 3 hónapot kihagyva, ezért enyhe fogamzásgátlókat írtak fel mindig nekem. Ezek hatottak, de mindig arra fogták a rendszertelenséget, hogy túl vékony vagyok. Nagyon ki voltam pattogva, főleg ezért írtak fel enyhe hormontartalmú gyógyszereket. Elmentem Miskolcra hormonvizsgálatra, adtak nekem olyan "löketet", ami beindítja az érést. De ezt csak 2x vagy 3x lehet használni. Nálam egyszer csinálták, nem hatott. Sokat mentem vele, míg végül azt az eredményt kaptam (hormonvizsgálaton is túlestem), hogy éljek ezzel, a vékonyságom miatt van. A barátomnál fogva elkezdtem rendes fogamzásgátlókat szedni, egyik se hatott (pecsételő vérzések, barnázások), míg végül a huszadik orvos felírt egy erősebb hormontartalmút, ez kb. egy éve volt. Azonban az utolsó 2 hónapban pecsételő vérzés jön az utolsó 1 hetes levélszemeknél.

Hideg: Nálam pár éve Raynaud-szindrómát állapítottak meg, másutt azt mondták, hogy ez hülyeség, hidegallergia. Nem tudom már most se kimenni, ha hideg van, lefagy kezem-lábam, az alsó végtagom érzéketlenné válik és kékül-lilul a lábam. A nagylábujjaimon olyan, mintha elpattantak volna az erek, bevérzések vannak (szerintem) a körmeim alatt, néhány le is esik.

Vékonyság: Soha nem voltam egy duci alkat, közelében sem voltam. 182 cm vagyok, 1 éve meg se merem mérni a súlyom, 50-55 között lehetek. Mindenféle étrendkiegészítőt kipróbáltam, jártam diabetikushoz, betartottam sokáig, amiket előírt, majd 2 év múlva váltottam, e neki sem hatott az étrendje, pedig esküszöm nagyon betartottam az étrendet, utálom, hogy ennyire vékony vagyok! 1 évig szedtem Cipromixet (hormontaartalmú gyógyszer), amitől feldobtam magamra 15 kilót, majd abbahagytam, 2 hónap alatt!!! ledobtam a 15 kilót!

Ma voltam fodrásznál az utolsó löket volt a női érzetemnek: azt mondta, hogy legalább a hajszálaim negyede kihullott és szokatlanul kevés hajam van most.

Minden egyes orvos elhajtott, mondván nincs semmi baj velem, a hormonjaim nem állnak be, mert vékony vagyok, a hidegérzetemmel nem tudnak mit csinálni, szokjam meg, a hízni meg 2 gyerek után fogok!

HOVA FORDULHATNÉK MÉG??? 22 éves lány vagyok, szenvedek a hidegtől, fájdalmaim vannak, a mensim is az erősebb hormontartalom ellenére megjön, a lábujjaimon bevérzések, esnek lefelé (cipőket is váltok pedig, de nem ez az ok, hullik erősen a hajam, vékony vagyok!

Arra gondoltam még, hogy a lelki gondjaim így rendezik le vagy mutatják ki a feszültséget, amit elfolytok magamban. Csak egy a gond: nem élek feszültségben, mindig mosolygok, jövök-megyek, életvidám vagyok, de az, hogy ennyire genetikai hulladék legyek már elszomorít! :( És minden orvos elhajt valami egyszerű indokkal! 1 éve csókbetegségem volt, pár éve tüdőgyulladásom, évenkénti arcüreggyulladás, fülem télen mindig fáj vagy ha huzatot kap... elegem van a gyógyszertömködésből!

Tud valaki ezekre egyben vagy külön-külön orvost, aki ért is a dolgához és van esélyem kideríteni, hogy mi a franc bajom van? :(



2014. okt. 29. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Én pakson tudok egy nagyon jó magán nődokit, aki szülész is és nagyon érti a dolgát, bizalommal fordulhatsz hozzá a neve Quispe Olaza Juan dr. azt hiszem szekszárdon is rendel.


A hajhullás lehetséges akkor is ha van rossz fogad, nézessed meg őket, a problémák nagy része innen szokott eredni. Ricinus olajat ajánlok rá, patikában tudsz venni, nem drága, azt hiszem 700 forint körül van 2 deci, próbának jó. Ja! Akkor is ki fog hullani ha szőkére szívatod/szívattad a hajad. Van akinek nem bírja.


Ne szedj össze-vissza minden fogamzásgátlót, mert így nem csodálkozom hogy nem áll be rendesen, 22 évesen pedig már elég furcsa lenne, szedj rendszeresen csak 1-et legalább 2 évig.


Vérkeringési problémára tippelek, nekem is az van, a kiszáradt testfelületre norvég testápolót hazsnálj, vagy aloe verásat (ez a legjobb), nekem azok mindig használtak.


Nem szeretném a szívrohamot rádhozni csak érdeklődés szintjén, hogy a családodban mennyire gyakori a rák..?

2014. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kb. egy hónapja voltam fogorvosnál, nincs rossz fogam, minden évben figyeltetem! :) Nem szívattam szőkére sem, több éve egy hajfestéket használok! A ricinusolajtól hullik a hajam, viszont néha-néha használok argán olajat kókuszzsírral, eddig ez sem okozott problémát, pedig kb. 2 éve néha-néha felkenem :)

Nekem soha nem állt be a mensim és minden gyógyszernél pecsételő vérzésem volt, pedig mindegyikből beszedtem vagy 2 dobozzal... Viszont ez az utolsó gyógyszer, ez a 70mg-os nagyon jó volt eddig, soha nem volt pecsételő vérzésem, semmi bajom, csak az utóbbi 2 hónapban...

Nekem inkább zsírosabb a bőröm, így nem használok krémeket :S A lábam egyedül, ami szárazabb, azt kenegetem is, de a hidegérzeten nem javít :(

Nagymamámnak és anyukámnak mymoma miatt kikellett venni a méhüket, nagymamám mellrákos, nagyapám prosztatarákos, volt már gyomorrák is családban, de az én vérvonalam inkább "tüdőben gyenge" és stroke-ban veszélyeztetett. De egyik sem okozhatja pedig ezt :S

2014. okt. 30. 00:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre menj el egy jó nődokihoz alapos kivizsgálásra. Mert könnyen lehet hogy más baja van annak hogy nem áll be:/ Hidegérzés nekem a nyakam hátsó részén a gerincnél szokott lenni, ha megfázik, vagy huzatot kap, vagy nincs takarva, van hogy egy sállal és kapucnis pulcsiban üldögélek itthon a meleg szobában szóval ja.. átérzem. Nekem elmúlt bár azóta nagyon figyelek erre, jól bugyoláld be magad.
2014. okt. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma egy cicanaciba, egy farmerba, egy hosszúujjúba és egy kabátba mentem ki (béléses), 3zokni!! és egy béléses hosszúszárú cipőben, benne béléses talpbetét van és így mentem el 15-rre arrébb KOCSIVAL :( Tehát úgy, hogy nem fáztam sok percig... tegnap fél órát kellett oda vissza sétálnom, amiket előbb felsoroltam, ahhoz vegyél még egy pulcsi(tehát hosszúujjú pamufelső, 2 pulcsi és egy kabát) és még egy cicanadrágot. Amikor mesélem, tökre nevetséges és elsőre viccesnek hangozhat és viccelődnek is, mondván fázós vagyok, de nekem ez már nem vicces :( Mi lenne velem, ha -20 fok lenne?
2014. okt. 30. 00:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Már látott 5 doki! Az első azt mondta, hogy terhes vagyok (barátom se volt, egy éjszakásom se, biztos a Jó Isten áldott meg :D ), na a másik azt mondta, hogy hülye a doki, enyhe méhmegnagyobbodásom van, de el fog múlni. Oké, visszamentem, azt mondta, hogy nincs probléma, egészséges vagyok. Remek. Hormonvizsgálaton nem lett minden oké. Mondták, hogy lusta a petefészkem meg a méhem is, ezért adtak löketet. Én már megpróbáltam több emberhez is menni, de vagy mind ennyire tudatlan vagy tényleg nem kellene ezzel foglalkoznom már... de azért én ezt nem tartom normálisnak, hogy csak úgy gondol egyet a méhem és megnagyobbodik úgy, hogy se ciszta, se myoma, csak ilyenje van... meg nem működik semmi rendesen és csak legyintenek rá, hogy majd beindul... most komolyan, létezik ilyen? Adtam pénzt is Nekik, ezért kérte ki a hormonvizsgálatot a csávó és adott "löketet", adtam a pénzt, majd széttárta a karját, hogy ennyi volt, többet nem tud... nem hogy felküldene Pestre vagy másik dokihoz.. szerinte ezzel nem lehet mit csinálni! Mondom de gyereket akarok majd, nem baj? Azt válaszolta, hogy majd jöjjek vissza az előtt, mielőtt tervezem és megoldjuk! Ott is hagytam...
2014. okt. 30. 00:56
 6/7 anonim ***** válasza:
B12 injekciókat kellene kapnod. Nem 3 db-ra gondolok, hanem sokkal több lenne csak hatásos. Próbálj meg sportolni, attól lesz jobb étvágyad. Béres cseppet, multivitamint, B komplexet is szedjél. Ha van önálló kereseted, akkor vegyél magadnak Avemárt. Ez nem csak a rákra jó, hanem kiváló roboráló, immunerősítő szer. A hormonokat felejtsd el, mert ezek szerint neked nem jók.
2014. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szedtem béres cseppet és vitaminokat is több évig, semmit nem érnek! Sportoltam is sokat, de csak az állóképességemen javított és nem is híztam! Fölösleges a sok vackot beszedni, mamám is mindig egészségesen élt, betartotta a dolgokat és rákos lett! Nem érnek fikarcnyit sem. Nem hiszek már ezekben, csak a pénzt viszik a háztól. Béres cseppek és vitaminok tömködése mellett is ugyanúgy lebetegedtem, mintha nem szedtem volna! :)
2014. okt. 30. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!