Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy ezért van...

Lehetséges, hogy ezért van gyakori vizelési ingerem?

Figyelt kérdés

Emlékszem kiskoromban ritkábban kellett, 5-6 órát kibírtam. Aztán egyszer bepisiltem, talán 3.-os lehettem, nem bírtam ki hazáig. Azóta állandóan mentem ha csak lehetett. Indulás előtt, lefekvés előtt, ha megálltunk valahol...stb. És ezután már csak arra emlékszem, h olyan 5 vagy 6-os korom óta szinte állandóan kell, fél óra se telik el és már érzem az ingert, de általában csak olyan 2 óránként járok wc-re. Viszont nem jön sok, kb 1 deci. Valahol olvastam olyat, hogy ez lehet azért van, mert állandóan "kiürítettem" így hozzászokott ehhez a kis mennyiséghez és már sokkal korábban jelez. Tegnap kipróbáltam, hogy nem megyek el wc-re, kb 2,5 óránál tartottam, amikor kicsit csillapodott az inger aztán végül 5,5 óra után mentem pisilni. Kb 2 deci jöhetett max. És nem volt semmi extra inger, tehát még bőven tudtam volna tartani.

Szerintetek? Ha mostantól szigorúan betartom, hogy legkorábban csak 4-5 óra után megyek el pisilni, akkor visszaállhat? Nagyon rossz így.



2014. nov. 8. 12:36
 1/1 anonim ***** válasza:
A 4-5 óra azért sok, a vizelet méreg, nem jó benntartani nagyon sokáig, 2-3 óránként érdemes pisilni, a mennyiség mindegy, az a lényeg, hogy jöjjön ki, aminek ki kell. Ha sok folyadékot iszol, ami egészséges, akkor feltehetően ennél is gyakrabban fogsz pisilni menni.
2014. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!