Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Együttlét után kialakuló, ,...

Együttlét után kialakuló, , felfázás" szerű tünetek (csipő, gyakori vizelési inger) esetén minden esetben szükséges háziorvoshoz menni? Kezelhető otthon is? Mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez nem felfázásszerű, hanem felfázás.

És annyira kell komolyan venni, amennyire a felfázást komolyan szokták venni.

2014. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen ezzel el kell menni az orvoshoz, hogy ne legyen komolyabb bajod.
2014. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rengeteg vizet iszom, emiatt is a sok pisilés. A tünetek annyira nem erősek, csak 1 napja nem akarnak múlni.
2014. aug. 12. 22:07
 4/13 anonim ***** válasza:

Jaj, hát akkor felesleges is volt kiírnod a kérdést, mert ha sokat iszol, akkor ugye CSÍP a vizeleted. ?!

Ugyan már, most magadnak akarsz hazudni?

2014. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Komolyan kell venni bizony. Felfelé is haladhat, vesék felé és hidd el azt nem akarod magadnak. Másrészt folyamatosan oda-vissza fogják fertőzni egymást a női és a húgyúti szerveid, sajna nőknél ez gyakori. Nem értem miért fázol az orvostól, elmész, kapsz egy gyógyszert, szeded egy hétig és elfelejtheted a problémát...
2014. aug. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Oké, elmegyek dokihoz persze, nincs bajom ezzel.

Csak sűrűn előjön és nem azért mert nem vigyázok magamra, tudom milyen amikor úgy rendesen, keményen felfázik az ember.

Legtöbbször inkább enyhébb formában, az együttlétek után jön ki 1-1,5 nappal, viszonylag sűrűn.

Tudom, hogy kezeltetni kell, de elbizonytalanodtam, hogy jó-e ha állandóan orvoshoz járok antibiotikumokért..

2014. aug. 12. 22:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Nőgyógyásznál is célba kéne venni ezt a problémát, szinte teljesen biztos, hogy egy-egy "nedvesebb" szex során ide-oda vándorol rajtad ez a fertőzés. Kifejezetten gyakori dolog nőknél, a húgy- és ivarszervi rendszer közelsége miatt.

Én a következőt csinálnám a helyedben:

- ha fennmarad a csípő pisilés, elmennék antibiotikumért, mert felfázással nem lehet viccelni

- próbálnék egy probiotikus hüvelykúp-kúrát a hüvelyi egyensúly megerősítésére: pl lactofeel, génia, vagy más

- ha mindez megvolt és nem használt, akkor nőgyógyászhoz mennék kenetvételre, ha az nem hoz eredményt, akkor a megfázás legközelebbi előjövetelénél kérnék egy vizelettenyésztést -> a cél, hogy meglegyen a kórokozó. Amelyik orvos megtalálta, annak a másik terület problémáiról is be kéne számolni! Gyakran a kétféle orvos együttműködésére lenne szükség, hogy az ilyen makacs problémák elmúljanak.

2014. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és még valami. Simán elképzelhető, hogy a párod is kezelendő. Ez a kórokozó azonosításakor ki fog derülni.
2014. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget és kimerítő választ! :)

Eddig pont azt gondoltam hogy a kevésbé ,,nedves" szex miatti sérülések okozzák, de ezek szerint is-is.

Ezek a készítmények gyógyszertárban vagy drogériákban is kaphatók?

2014. aug. 12. 23:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Drogériában nehezebben találsz, gyógyszertárban szokott lenni jópár féle. Akár kérheted egyből úgy, hogy hüvelyflóra helyreállítót kérsz. Akkor tudnak ajánlani, válogathatsz is. Én 2 készítményt ismerek: a lactofeelt szokták dicsérni, sajna nem kifejezetten olcsó cucc, de tényleg jó. Ha meg eljutsz a nőgyógyászhoz, akkor gynoflort vegyél, ez már tényleg profi készítmény. Sajnos ez receptes. Sok ilyen noname kúp, amit az ember drogériában vehet meg gyógyszertárban kaphat, nem olyan jó, de ártani nem árt egyik se.


Amit még ajánlhatok emellett, az az Ellen tampon, ez nekem baromira bevált. Menstruációra standard tampon, csak ebben is jótékony baktériumok vannak. Sajnos drága ez is.

2014. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!