Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapolcai Reprodukciós Központ...

Tapolcai Reprodukciós Központ vagy a Pécsi Meddőségi Központ jobb?

Figyelt kérdés
Azok válaszát várom akik jártak ezekben az intézetekben. Melyiket érdemes felkeresni. Tapasztalataitok kérlek osszátok meg velem.

2014. nov. 11. 19:04
1 2
 1/20 anonim válasza:

Szia, én a Tapolcaiba járok, Dr Török Attilához nekem szimpatikus, ott rögtön kiderült mi a probléma, pedig 2 éve jártam előtte nőgyogyhoz, és nem egyhez 3 dokinál voltam semelyik nem csináltatta meg a legfontosabb vérvizsgálatot (AMH) amiből kiderült volna mi a probléma. Mikor először voltam a rendelőben olyan érzésem volt mintha futószalagon mennének a nők... gyorsan megvizsgált és mondta ha meglesznek az eredmények majd beszélgetünk a továbbiakról viszontlátásra! De mikor konzultációra került a sor bementünk ketten párommal, és nagyon szépen részletesen elmondta a lehetőségeket, és hogy merre tovább... Most hétfőn volt az első inszemem.

Remélem segített valamit. De minden honnan hallani jót és rosszat. Érdemes a közelebbit választani, hisz elég sokat kell járni ellenőrzésre. Ha lombik megoldást is szívesen választanád akkor érdemes a várólistákat is megkérdezni. Tapolcán jövő és júniusára kaptam időpontot. kb 8-9 hónap a várakozás, de inszemre nem kell várni semmit.

Üdv.

Timi

2014. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Igazából Pécsen vagyunk az időnk nagy részében. Kaáli intézet itt is van, lehet hogy akkor az lesz majd a megoldás. Engem még egyenlőre a nőgyógyászom kezel, ha az nem lesz sikeres akkor kell továbblépni az intézet irányába. Kérlek jelentkezz majd hogy sikerült-e az inszemináció.
2014. nov. 17. 11:01
 3/20 anonim válasza:

Szia, Pénteken kiderül az inszem eredménye. Én nagyon bánom hogy sokat "tököltem" a nőgyógyászommal a kísérletezgetésekkel. Most már azt gondolom ott kellett volna kezdeni a meddőségin, és nem az időt húzni. És az orvos sem örül a meddőségin ha úgy mész oda Pl: hogy már bevettél 3 hónap closyt de nem használt. A closty jó gyógyszer de 3 hónapos kúra után legalább 3 hónap szünetet kell tartani, és az sem sokáig ismételhető.

Milyen vizsgálataitok voltak? Hormonok? AMH? Petevezeték átjárhatósági? Sperma?

Bocsi nem okoskodni szerettem volna csak a tapasztalataimat osztottam meg.


T.

2014. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Akkor szorítok neked nagyon! Igazából 6 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, 8 év szedés után. A ciklusom nem állt be, kezdtem egy 30 napossal, aztán 39, 44, 38. Elkezdtem itthon önszorgalmilag ovulációs tesztet használni, és a hőmet is mértem. Úgy tűnt nincs peteérésem. Ekkor kerestem fel a nőgyógyászomat. Páromat elküldte spermavizsgálatra, nála minden rendben. Én volt a ciklusom 4. napján vérvételen, és most várom hogy tudjak menni a 21. naposra. Azt mondta hogy az eredmények után megbeszéljük a további kezelés menetét. Akkor azt mondod hogy nem érdemes a nőgyógyászra hagyatkozni? Még hozzáteszem hogy kezelt pajzsmirigy alul működésem van, de fél szem gyógyszer is szépen levitte 1,5-re az értékemet.
2014. nov. 18. 11:42
 5/20 A kérdező kommentje:
Nálatok mi volt a probléma amiért természetes úton nem jött össze a baba?
2014. nov. 18. 11:44
 6/20 anonim válasza:

Szia, 2 év próbálkozás után az orvosom elküldött laparoszkópos petevezeték átjárhatósági műtétre ahol kivették az egyik petevezetékem, mert gyulladt volt a másik állítólag jó. Nekem ezek a hormonok mind rendben voltak, amit a nőgyógyászom csináltatott, örültem is neki. De a meddőségin csináltak AMH hormont amit állítólag nem támogat az OEP ezért fizetni kell érte mindenhol 5000 ft-ot. Na ez sajnos nem lett jó, alacsony lett, ami azt jelenti szép szabályos a ciklusom, van ovulációm, nő a tüszőm is csak (valószínű) nincs benne petesejt. Párom értékei határon vannak se nem jó se nem rossz. A pajzsmirigyre én is szedek gyógyszert de nekem nem volt túl magas csak értékhatáron volt, és azért kellett leszorítani 2 alá. Ezekkel a problémákkal rögtön előjegyeztek lombikra minket, ami jövő év júniusában lesz, (nem kapkodnak) de felajánlotta a doktor úr hogy addig csinálhatunk 3-4 inszemet, hátha az is eredményes lesz. Szedek egy rakat gyógyszert, injekciózom magam ami feltuningolja a hormonokat és a petémet. Én csak azért mondtam hogy érdemes ott kezdeni, mert ott nagy a profizmus. Két orvost váltottam de mindegyik azt mondta rendben van minden a hormonokkal, erre itt kiderült, hogy mégsem jó minden. Nem is értem másik két doki mért nem nézete meg ezt a hormont, mikor a meddőségin azt mondták ez a legfontosabb. Az jó ha meglesz az összes vérvizsgálatod mert sok helyen/meddőségibe/ elfogadják 3 hónapnál nem régebbit. Én is nehezen váltottam, hisz a megszokott dokit akibe esetleg bízol is tudja a kor előzményeket, nehéz leváltani.

Remélem nem volt túl kusza amit írtam.

T.

2014. nov. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nagyjából értettem. :-) Ha megkérdezhetem pénze eddig hol tartotok az intézetnék? Néztem az árakat, és sajna nem olcsó a dolog. Támogathatnák jobban a nehézséggel küzdő párokat. A gyógyszereknek amiket szedsz vannak negatív mellékhatásai?
2014. nov. 18. 19:20
 8/20 A kérdező kommentje:
Ma kell tesztelned ugye? :-) Szorítok nagyon!
2014. nov. 21. 08:40
 9/20 anonim válasza:

Köszi, a szorítást de nem sikerült. :-( Kérdezted a gyógyszereket nekem Clostibegyt-et 2*1-et (3400 Ft) ciklus 3. napjától kell szednem. és a 11. napon UH kontroll. Utána gonapeptyl injekciót kellett magamnak beadni most csak 1-et . ( kb 2500 ft) szigoruan meghatározott időben, az inszem 16. ciklusnapon volt után kaptam dufaston-t (1500 ft) ezt a mensiig kellett szedni. Inszemnél nem olyan drágák a gyógyszerek (mihez képest). Szóval eddig gyógyszer + AMH 12 400 ft volt, de még nagyon az elején tartunk. Ami a mellékhatásokat illeti a clostibegyt tabletta a legdurvább volt számomra, hőhullám, álmatlanság, verejtékezés, gyakori pisilési inger (bár ha úgysem tudtam aludni, akkor dolgom felől ráértem pisilni mint egy 4 szer éjszakánként.) Ovulációkor eléggé szurkált a hasam alja mivel nem a szokásos 1 hanem 6 tüszőm volt érett, de ezt viselhető volt.

Tapolcán úgy működik, hogy aki Veszprém megyei lakos annak teljesen ingyenes az ellátás minden vizsgálat, ha nem Veszprém megyei mint én akkor a saját körzetedben megcsináltathatod ingyenesen a vérvizsgálatot és azt is elfogadják. Egy hormon volt az AMH amiért fizetni kellett (5000 Ft) mert az sehol sem OEP finanszírozott. Ha messzebb laksz kérhetsz utazási támogatást is 21 ft/ km /autóval/ Jó dolog hogy minden egy helyen van nem küldözgetnek sehova sem. Van saját andrológusuk, urológusuk így nem kell máshonnan szakvéleményt hozni.

Ismét kisregényt írtam!

Üdv:

Timi

2014. nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy nem sikerült! De akkor majd legközelebb. Én kedden megyek a 3. napi hormonvizsgálatra. Végre megjött a mentsruációm (42. napra) :-( Mi a következő lépés? Mikor lesz új inszemináció? Nem is értem, valaki egyszer véletlenül nem védekezik és gyereke lesz, más meg küzd harcol mégse... :-( Olyan elkeserítő.
2014. nov. 23. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!