Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha normalisak a vervetel...

Ha normalisak a vervetel eredmenyei hormonra, mitol lehet meg hogy nem menstrualok rendszeresen (3-4 alkalom egy evben)?

Figyelt kérdés

Holnap kapom meg a labor eredmenyeket, de nar kitor a frasz annyira ideges vagyok. Az elmult 13 honapban 4szer menstrualtam. Csak a hormonok lehetnek ezert felelisek, vagy lehet valami mastol?


koszonom szepen!



2014. nov. 12. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Majd kiderül holnap.

Van oka, általában a peteérés hiánya. Hogy ezt mi okozza, az a laborból talán látszódik, esetleg még kismedence ultrahangra elküldhetnek, hogy mi van a petefészkeiddel jelenleg. Fizikális oka is lehet, de sok esetben azt is a hormonok okozzák. Ilyenkor amúgy gyakori a magas(abb) inzulin szint is, ami a régóta folyamatosan magas vércukor miatt alakult ki. Ezt diétával is lehet orvosolni, de lehet gond az agyalapimiriggyel is, bezavarhat a többi hormonba. stb.

De majd írd meg az eredményt, hogy normálisak e az eredmények.

2014. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. nov. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
30 eves
2014. nov. 13. 07:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Szoval voltam a dokinal azt mondta az eredmenyek normalisak. Nem igazan mutatott hajlandosagot egyebb vizsgalatokra, elkuldott egy 21. Es 28. Napi vervetelre. Szerencse hogy pont elsejen volt egy menseszem es jovo heten lesz a 21. Napom. Legalabb arra nem kell honapokat varnom. A doki szerint nincs semmi bajom, csak probalkozzunk tovabb a gyerekcsinalassal, merthogy nem vagyok termeketlen hisz van mar egy gyerekem es elveteltem korabban ez evben, szoval teherbe tudok esni. Ez nem gond szerinte!
2014. nov. 13. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérj időpontot endokrinológushoz és beutalót is a háziorvostól.

Ha a hormonaid rendben vannak, akkor az inzulinnal lesz gondod, vagy a Dvitaminnal pl.

Tapasztalatból írom, ugyan ez a helyzet nálam is.

2014. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy azt is neztek es normalisak az ertekek, es nem kuld el tovabbi cukor tesztre esetleg inzulin rezisztanciara. Pcosre vagy ir-re gyanakodtam idaig. Az a gond hogy kulfoldon elek es maskent mukodik az orvosi ellatas. Mar latom, hogy honapok mulva sem fogom tudni miert volt rendszertelen menseszem egesz eletemben. Koszonom a javaslatokat, megprobalok visszajutni a korzetihez a honap vegen ha meg vannak az ujabb vervetelek eredmenyei, ha csak nem leszek terhes addig valami csoda folytan, merk akkor szerintuk mar ugysem erdekes a dolog.
2014. nov. 13. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!