Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki szerint nem érdemes beadatn...

Ki szerint nem érdemes beadatni a HPV védőoltást? Miért?

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Azaz oltás nagyon drága és ettől függetlenül is szükséges éves szűrővizsgálatra járni. Ha időben felismerik a rákos elváltozást nem hal bele senki és nem szenved életminőség romlást.


Másrészt, ha valaki nem él nemi életet teljesen felesleges. Nem fertőződhet meg, mert ez nem olyan mint az influenza. A HPV kizárólag szexuális úton terjed.

2014. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Én 2 éve kaptam meg, akkor még 90 ezer volt a 3db... Most ha jól tudom, van olyan korosztály, aki ingyen kaphatja meg. Szerintem ez egy nagyon jó lehetőség, hiszen így megelőzheted, hogy méhnyakrákod legyen. Nyilván el kell járnod évente 1x szűrésre, de sokkal kisebb lesz az esély arra, hogy megfertőződj a HPV vírus azon típusaival, amik rákot okozhatnak.
2014. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Majdnem minden orvos szerint nem erdemes.:-D A HPV virusok 4%-atol "ved", de ez a vedelem is csak 50%-os. Parasztvakitas az egesz.


eu dolgozo

2014. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ÉRDEMES! Én 18 éves koromban kaptam meg és teljes mellszélességgel mellette állok, főleg egy neves ilyen témában előadásokat tartó orvossal is beszéltem a témáról. Azt tudni kell, hogy csak 4 fajtája ellen véd (100%osan), de egyes típusok elég hasonlóak egymáshoz, így állítólag keresztvédelmet is mutat több fajtával.


Ettől függetlenül rákszűrésre KELL járni,óvszert KELL használni, de szerintem nagyon klassz dolog, hogy a legagresszívabb típusok ellen védelmet nyújt.

2014. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne úgy feltenni a kérdést, hogy akit beoltottak ki kapta el a vírust? Nekünk a családban pozitív tapasztalataink vannak az oltással.
2014. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megkaptam az oltást négy éve, sose volt pozitív rákszűrésem, hozzáteszem egy partnerrel vagyok azóta is, és Ő is velem, HPV tesztem negatív (kíváncsiságból idén megcsináltattam)
2014. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem védekezel könnyű elkapni a vírust..

Én a párom előtt sose voltam óvszer nélkül senkivel és Ő se senkivel. Még óvszerrel is csak 1-1 partnerünk volt.

2014. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Érdemes lenne úgy feltenni a kérdést, hogy akit beoltottak ki kapta el a vírust? Nekünk a családban pozitív tapasztalataink vannak az oltással."


Ezt csak laborvizsgálattal lehet eldönteni, hogy adott HPV törzs megfertőzte-e vagy sem. És még a védőoltás előtt is meg kellett volna vizsgálni, mert az nem számít, ha korábban is volt.

2014. nov. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!