Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhgyulladásra napi 2x2...

Méhgyulladásra napi 2x2 antibiotikum?

Figyelt kérdés

Az orvosom megállapította, hogy méhgyulladásom van és így kb. ennyit mondott az egészről, nekem kellett utánaolvasnom...

Nos általában fertőzés eredménye, nem kellett volna a páromnak is felírnia valamit?

Ma elmentem kiváltani, kiderült, hogy két doboz antibiotikumot kaptam, így kezd egyre furább lenni ez az egész :)

Főleg, hogy reggel kettő, délután kettő, este pedig fogamzásgátló, holott anno napi egy is befolyásolta hatását.

Tanács? Tapasztalat? Vélemény? :)



2014. nov. 21. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszert úgy szedd, ahogy az orvos felírta. Ha valamit nem értesz, nyugodtan hívd fel.

Attól, hogy az antibiotikum befolyásolja a fogamzásgátló hatását, még szedni kell. Olyan nincs, hogy aki fogamzásgátlót szed, az akkor nem szedhet antibiotikumot.

Csak az idő alatt máshogy is kell védekezni, gumit is használjatok, hogy ne legyen gond.

Egyébként máskor nyugodtan az orvosnak tedd fel a kérdéseidet, ha nem mondd el mindent. Ha visszamész, akkor kérdezd meg, hogy a párodat nem kell-e kezelni. Addig meg úgyis kell használnotok gumit is.

2014. nov. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, ez világos, nem a fogamzásgátló a legfontosabb ebben az esetben, tudom.

Ja igen, ez a kérdezés dolog meg, kérdeztem és rám förmedt, hogy "méhgyulladás mondtam már", mindezt maszekon. Igen orvosváltás a javallt ezt is érzem, de sajnos most még ez a helyzet.

2014. nov. 21. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem túl kedves orvos :)

Tényleg keress mást, főleg, ha még fizetsz is érte.

2014. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Addig kell szedni az antibiotikumot, amíg előírták, nem szabad előbb abbahagyni, mert az ember visszaesik a betegségbe!!! Mit mondjon még az orvos azonkívül, hogy megállapította, mi a baj, és felírt rá gyógyszert.
2014. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy mit mondjon? Gondolom akkor ez egyéni meggyőződése mindenkinek, de például azt, hogy alakulhat ki, mik a kockázatok,igyak sok folyadékot,esetleg mennyire súlyos és társai. :)
2014. nov. 25. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket inkább kérdezni kellene az orvostól, ha ilyesmikre kíváncsi vagy.
2014. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Írtam fent, hogy mi volt a válasz, leordította a fejem.
2014. nov. 26. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!