Méhgyulladásra napi 2x2 antibiotikum?
Az orvosom megállapította, hogy méhgyulladásom van és így kb. ennyit mondott az egészről, nekem kellett utánaolvasnom...
Nos általában fertőzés eredménye, nem kellett volna a páromnak is felírnia valamit?
Ma elmentem kiváltani, kiderült, hogy két doboz antibiotikumot kaptam, így kezd egyre furább lenni ez az egész :)
Főleg, hogy reggel kettő, délután kettő, este pedig fogamzásgátló, holott anno napi egy is befolyásolta hatását.
Tanács? Tapasztalat? Vélemény? :)




válasza:A gyógyszert úgy szedd, ahogy az orvos felírta. Ha valamit nem értesz, nyugodtan hívd fel.
Attól, hogy az antibiotikum befolyásolja a fogamzásgátló hatását, még szedni kell. Olyan nincs, hogy aki fogamzásgátlót szed, az akkor nem szedhet antibiotikumot.
Csak az idő alatt máshogy is kell védekezni, gumit is használjatok, hogy ne legyen gond.
Egyébként máskor nyugodtan az orvosnak tedd fel a kérdéseidet, ha nem mondd el mindent. Ha visszamész, akkor kérdezd meg, hogy a párodat nem kell-e kezelni. Addig meg úgyis kell használnotok gumit is.
Persze, ez világos, nem a fogamzásgátló a legfontosabb ebben az esetben, tudom.
Ja igen, ez a kérdezés dolog meg, kérdeztem és rám förmedt, hogy "méhgyulladás mondtam már", mindezt maszekon. Igen orvosváltás a javallt ezt is érzem, de sajnos most még ez a helyzet.




válasza:Nem túl kedves orvos :)
Tényleg keress mást, főleg, ha még fizetsz is érte.




válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Május óta szedek fogamzásgátlót (Symiciát). Eddig minden normálisan ment, mindig kedden kezdem a levelet, hétfőn fejezem be, pénteken jön meg és következő péntekre múlik el. Ez most is így volt, november harmadikán, hétfőn vettem be az utolsó szemet, hetedikén,...
Azt hallottam, hogy ha sokáig szedem az antibiotikumot akkor az elzárja a petefészek vezetéket és átfúvást kell csinálni. Szedhetem tovább vagy haggyam inkább abba. Előre is köszönöm a választ!!!
Kb harom havonta van holyag vagy mehgyulladasom.Nagyon figyelek magamra,a higieniara,meleg oltozekre,nem elek szexualis eletet es megis folyton gyulladasom van fajdalmakkal.Mindig idoben orvoshoz megyek,antibiotikumok tarhazat felirtak mar nekem.Legutobb decemberben...
Streptococcus agalactiae baktérium miatt 20 napig szedtem antibiotikumot a párommal együtt. Utána visszamentem kontrollra,és kiderült,hogy még mindig bennem van ez a baktérium. A nőgyógyász most felírta ugyanazt az antibiotikumot,amit eddig. Hozzátette,hogy a...
A 3. szem fogamzásgátlónál tartok, de ma Nitrofurantoin tartalmú antibiotikumot kezdtem szedni. Enyhe barnább folyásom van. Ennyire lecsökkent a fogamzásgátló hatása?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




