Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az én vérem került a barátnőm...

Az én vérem került a barátnőm hüvelyébe. ÉS hogy ebből nem lehet e baja? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tegnap közösülés közben elszakad a fitymafékem vérzett de még egy kicsit benne volt mert nem vettem észre.. ÉS hogy neki az én vérem árthat e valamilyen módon.. és egyből a vérfertőzésre gondoltam.. szerintetek lehetséges ez vagy nem ? vagy ha más gondolatokok van kérlek írjátok meg
2010. jan. 30. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Semmi baja nem lesz tőle. Ha nem vagytok egyenes ágon rokonok még vérfertőzése sem lehet. Nyugodj meg és menjél el urológushoz, hogy megvizsgáljon.
2010. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van neke valamiféle betegséged, amitől félted?
2010. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nincsen semmiféle betegségem... csak a vértől félek
2010. jan. 30. 10:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod te egyáltalán mit jelent a vérfertőzés szó?
2010. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodjál meg szépen, ezt a fitymaféket pedig szakorvos megoldja. És ne félj a vértől, az is nagyon is hozzátartozik az életünkhöz, nélküle nem élnénk. Ne pánikolj!
2010. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Vérmérgezésre gondolt, ami szintén fertőzés; azért nem kell agyagba döngölni, mivel ebben a helyzetben is logikus a szóalkotás. Lehet valaminek több jelentése.


Ha te egészséges vagy, akkor nincs mivel megfertőzd őt, tehát nem lesz baj.

2010. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jo jo persze tudom ahhoz rokonomnak kellene hogy legyen...csak nagyon megijedtem hogy az én vérem eseteleg bekerült a szervezetébe és valamit csinálna
2010. jan. 30. 10:51
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Elvileg okozhat kicsapódást, ha a vércsoport ütközik. De ekkora mennyiségnél ez nem hiszem, hogy gond legyen. A vérátömlesztésnél már halálos. És a kicsapódás rögtön megtörténik, tehát ha eddig nem volt baj, akkor jó.
2010. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, plusz még NEKI IS kéne legyen egy vérző sérülése, hogy akár kicsapódás, akár más legyen! Az ép hüvelyből a zuhanyozás során gond nélkül kikerül, az ondóval együtt.
2010. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem valószínű, de van egy olyan eset, amikor nagyobb gond lehet. Ehhez az alábbi feltételeknek kell teljesülnie:

1. Te vérzel (ez megvolt)

2. A barátnődön is kell legyen egy seb, hogy a véred belé jusson (nem túl valószínű).

3. Te Rh+ vagy (valószínű)

4. Barátnőd Rh- (nem valószínű)

5. Több mint pár csepp vérnek kell az ő keringésébe jutnia.


Ezen feltételek teljesülésekor sem lesz semmi baja egyikőtöknek sem, de a barátnőd szervezete ettől elkezdhet anti-D-t termelni, mely akkor fog gondot okozni, ha terhes lesz...

De ismétlem, ennek így extrém kicsi a valószínűsége.

De

2010. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!