Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merjem szedni a gyógyszert?

Merjem szedni a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nőgyógyásznál. Ezt a fogamzásgátlót kaptam: Altroralle 3 mg. Állítólag valami új gyógyszer.

A betegtájékoztatóban olvastam, hogy Crohn-betegség mellett nem szabad nagyon szedni. Mondtam az orvosnak, hogy beteg vagyok és mégis felírta. Mellesleg a placebóba laktóz van, amire szintén allergiás vagyok. Tudom ezt nem muszáj szedni.

Kérdés: merjem szedni vagy ne?

köszönöm!



2014. nov. 28. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az az állapot, aminek kezelésére fogmzásgátlót kell szedned?
2014. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már mint Crohn betegséged van ezt mondtad is az orvosnak és mégis ezt írta fel? mert ebben az esetben szerintem hívd fel vagy menj vissza hozzá.
2014. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mire kaptál placebót? Elárulod, hány éves vagy?
2014. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok fogamzásgátló 28 tablettás, 21 hormon és 7 placebó (ebbe vitaminok vannak).
2014. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
négyes, köszönöm, nem ismerem a fogamzásgátlókat.
2014. nov. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha Chron beteg vagy, akkor ne szedd, akkor másikat kell feliratni.
2014. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a placebóba csak laktóz van!

igen mondtam neki, és felírta, a tájékoztatóban is az van, hogy felügyelet mellett szabad csak szedni.

Mindenesetre kipróbálom, a placebót nem kötelező szedni.

Természetesen fogamzásgátlásra kell :)

köszi :)

2014. dec. 3. 12:18
 8/9 bensdorp ***** válasza:

Crohn-betegségben nem csak az Altforalle-t, hanem semmilyen hormonális fogamzásgátló tablettát nem ajánlatos szedni. A Crohn-betegek bélnyálkahártyáján ugyanis a gyógyszer felszívódása (és bél-máj körforgása) kisebb mértékű lehet, így tabletta nem nyújt maximális védelmet, tehát mellette szükséges kiegészítő védekezés is. Persze nagyobb fokú a biztonság, ha szeded, mint nélküle, de kizárólagos védekezésre nem alkalmazhatod sajnos. Ezenkívül olvastam már olyan tudományos cikket is, amiben szignifikáns párhuzamot mutattak ki a Crohn-betegek tüneteinek rosszabbodása és az ösztrogénszedés között. Egy szó mint száz: én nem javaslom, hogy ezt vagy más fogamzásgátlót szedj. Viszont ha már elkezdted, ezt a ciklust már mindenképp fejezd be, különben egy időre felborulhat a hormonháztartásod, ami sokféle panasszal járhat.


egy gyógyszerész

2014. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

utolsónak nagyon szépen köszönöm!

én se szeretném szedni, viszont az óvszer nálunk nem működik :/ eddig egy olyat se találtam ami közbe ne érezném, hogy ott van :/

2014. dec. 5. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!