Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Merjem elkezdeni a Roaccutan...

Merjem elkezdeni a Roaccutan gyógyszert?

Figyelt kérdés
a bőrgyógyász tegnap írta fel, viszont hallottam a tvben hogy egy lánynak a fél veséjét kellett kivenni a (ehhez hasonló) gyógyszer miatt. nagyon félek. mit tegyek?
2011. okt. 16. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A lánynak előtte is volt baja a veséjével, csak nem vizsgálták ki rendesen.

Amúgy fent a betegtájékoztató, sok más bajod lehet belőle, de komolyan indokoltnak érzed a gyógyszerszedést?

Mert ha nem olyan rossz a helyzet inkább hagyd ki, ha tényleg indokolt nem nekem kell a bőrhibákkal együtt élni.

Volt olyan ismerősöm, akit nagyon szépen helyrerakott, de tényleg nem volt rajta sima felület annyira rossz volt az arcbőre.


[link]

2011. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
elég csúnya az arcom, a hátam, a mellkasom. nem tudom mit tegyek, de már nagyon félek. megvettem a gyógyszert, de lehet hogy bele se kezdek. már megszoktam hogy ilyen vagyok. egyszer csak elmúlik. köszönöm a linket. inkább nem teszem ki magam ilyesmiknek.
2011. okt. 16. 11:27
 3/11 anonim ***** válasza:
És hormonvizsgálaton voltál már? Mert nekem is nagyon csúnya volt a bőröm és kiderült, hogy a hormonjaimmal volt gond.
2011. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
biztos h a hormonjaimmal van gond, mert már 3 hónapja nem volt menstruációm :S....
2011. okt. 16. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg ne kezd el a gyógyzsert! Kérj beutalót endokrinológiára háziorvostól.
2011. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én szedtem a bőrömre gyógyszert, igaz nem Roaccutant, de az is ugyanarra volt való. És megbántam. Többet árt, mint használ, és nem is hozta rendbe rendesen a bőrömet, csak ideiglenesen.
2011. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
félek hogy én is meg fogom bánni. mi lesz ha letisztul az arcom, de közben meg boldogtalan és beteg leszek. nem tudom mit csináljak...
2011. okt. 16. 13:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy ennek oka kell legyen, menj el nőgyógyászhoz és endokrinológushoz mielőtt elkezdenéd szedni, mert ha hormonális zavarod van szedhetsz a pattanásokra gyógyszert, de a probléma attól még megvan!
2011. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lehet, hogy már későn írok, viszont ha még nem kezdted el, akkor szerintem ne is tedd meg. az eredménye ugyan elég jó volt nálam, viszont borzalmas áron: az arcom pikkelyesre volt száradva, a lábamon vörös foltok mindenhol, emellett lehajolni se tudtam, mert a hátam is mindig fájt. egyenletlen jó mellékhatása az volt, hogy a hajam egyáltalán nem zsírosodott, így kb. havonta is moshattam volna...viszont tényleg próbálj meg valami más módszert használni, mert borzasztó káros...vagy ha szeded, legalább ne sokáig (max. 2-3 hónap)
2011. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia! Én nagyon megfontolnám ezt a méreg beszedését. Pl. az alábbi cikk miatt...


Ezt annó Én is szedtem pár hónapig, de szerencsére jött a megvilágosodásom. SZÖRNYŰ!!! --> "Egy ismerősöm a minap belehalt a Roaccutan mellékhatásaiba. Nem fogtok hallani róla a hírekben, mert a gyógyszergyár szerint ez nem bizonyítható. A lánynak komoly májproblémái mellett leállt a veséje. 22 éves volt..."

Szóljon érte, és a Roaccutan pattanástalanító gyógyszer ellen ez a régebbi cikk: [link]

Nem mellesleg az öngyilkosságra való hajlamot is előhozhatja. Ezt már maga Dr. Lenkei Gábor mondta. Őt gondolom nem kell bemutatni, de ha mégis, akkor csak annyit róla, hogy 'summa cum laude' orvosi diplomája van.


Vigyázz magadra!

2013. jan. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!