Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon kellemetlen, szóval...

Nagyon kellemetlen, szóval bunkók kíméljenek. Mi lehet ott lent a gond? 19/L

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú... Kb nyár óta vannak nőgyógyászati problémáim. Nyáron még reméltem, hogy csak valami átmeneti fertőzés vagy hasonló és majd elmúlik, de nem múlt el. Most pedig új helyre költöztem és amíg nem intéződik el a lakcím bejelentésem, addig nem tudok orvoshoz menni, magán nőgyógyászra pedig jelenleg nincs pénzem, ezért szeretnék itt tanácsot kérni.


A puncimból folyik valami fehér, és nagy mennyiségben. Néha elmúlik pár napra, aztán pár napig megint van, és így.. Viszket, csíp, és kellemetlen a szaga... Néha úgy érzem, mintha vágások, vagy repedések lennének a puncimon, és fáj is sokszor. kb ezek a "tünetek".


Nyilvános wc-ket nem használok, nagyon odafigyelek a higiéniára, a partnereimet sem cserélgetem, évek óta ugyan azzal a fiúval vagyok, ezért nem tudom mi lehet a baj...


Amíg nem tudok orvoshoz menni, addig itt nagyon örülnék valami értelmes tanácsnak. Nagyon köszönöm.



2014. dec. 1. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Candidának tűnik. Menj nőgyógyászhoz és ne egyél cukros-fehérlisztes ételeket!
2014. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez van. :(

De semmi nem segít.

2014. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2014. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gonbás fertőzésed van, a Canesten combit (inkább a 3 naposat ha van) vegyél és 3 nap alatt elmúlik.
2014. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gombanak tunik. Canesten kombi,ahogy elottem irtak ,segithet. A kremmel kenjetek a baratod makkjat is vekonyan,naponta tobbszor,es ne szexeljetek harom napig. A valadek eleinte tobb lesz. A viszketes az elso nap utan enyhulni fog. Ha a harom nap alatt nem mulik el,akkor doki. Ha igen,akkor orulunk,es hatralevo eletedben mjndig nagyonbugyelj,hogy a vegbelnyilas kozelebol semmi ne kerulhessen a hjvelyhez,sem wc utan,sem szeretkezes kozben.

Jobbulast.

2014. dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ma 22:46"-ot kiegészíteném azzal, hogy inkább egy hétig ne szexeljetek, és közben rendszeresen kezeljétek magatokat.

Tényleg figyelj a végbélnyílás és a hüvely közötti higiéniára, de a Candidát nem onnal kaptad el. A Candida egyfajta gomba, és egészséges ember bélrendszerében nem él. A végbélnyílástól leginkább E. coli (Escherichia coli) baktériumot lehet "importálni" a hüvelybe, ami szintén nem túl kellemes dolog.


A kezelés hatékonyságát növelheted a fehérneműk főzőmosásával, így a bugyiból nem tud visszafertőzni a kórokozó. (60°C-os mosás, sajnos nem sokkal jobb mint a 40°C-os ilyen szempontból)

Ja és a wc, meg egyéb ilyesmi dolgokat sűrün (naponta) tisztítsátok le Domestos-szal a kezelés ideje alatt, szintén a visszafertőzés elkerülésére!


Mire ezzel a kísérlettel végeztek addig remélhetőleg a lakcím probléma is megoldódik.


Jobbulást!

2014. dec. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2014. dec. 3. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!