Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászati rákszűrés azt...

A nőgyógyászati rákszűrés azt is kimutatja ha van valamilyen nemi betegségem? (pl. tripper vagy chlamydia stb. )

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ha P3 a cytologiai eredmény, az jelezheti HPV vírus jelenlétét, de a fenti nemibetegségeket nem mutatja ki. Ha aggódsz, hogy esetleg valamelyiket elkaptad, akkor a vizsgálat előtt beszélj erről az orvosnak és akkor erre is kiterjed a vizsgálat.
2010. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, de ezeknek úgyis vannak nyilvánvaló tünetei, amik alapján, ha fenáll a gyanú, kivizsgálnak.
2010. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nemrég voltam rákszűrésen de előtte a háziorvosnál voltam felfázásos tünetekkel de 1-2nap után már viszketett a hüvelyem is de folyásom nem volt. Írt rá Canestent és mire elmentem a rákszűrésre a viszketés elmúlt...természetesen a nőgyógyász jól leba***tt, hogy miért ír fel nekem a háziorvos ilyet. De ennyiben hagyta mert nem voltak tüneteim. Megcsinálták a rákszűrést, ami negatív lett. De most megint van valami bajom...ragacsos fehéres-sárgás a folyásom, de nem bűzös plusz nagyon csíp a pisilés és a szex is fáj. El akarok menni dokihoz de anyukám azt mondta, hogy úgyis csak azt mondják, hogy vagy gomba, vagy bakteriális fertőzés és nem vesznek kenetet. Pedig én félek, hogy ez valami súlyosabb lehet. =(
2010. jan. 31. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak nincs igaza. Tényleg el kellene menned az orvoshoz a panaszaiddal. A nőgyógyász most már tudna kenetet venni, azt kitenyészthetnék, és pontosan meg tudnák mondani, hogy mitől viszketsz stb.


Ne hanyagold el, kérlek. Nagyon sok felnőtt kori meddőségnek a fiatal korban elhanyagolt fertőzés az oka, ami felszállva a belső nemi szerveidet is megtámadhatja.

2010. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem is szeretném elhanyagolni...csak így anyukám bogarat ültetett a fülembe, hogy mi van ha tényleg nem vesznek kenetet...én meg csak nem mondhatom meg a nőgyógyásznak, hogy mit csináljon. Gyereket pedig nagyon szeretnék egyszer...=( De viszketni amúgy nem viszket...
2010. jan. 31. 12:43
 6/10 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász teérted van. Azért kapja a fizetését, hogy téged kezeljen. Ha értelmesen elmondod neki, hogy szeretnéd pontosan tudni, milyen fertőzésed van, és ha lehet, vegyen kenetet, akkor nem fog kinevetni.


Vannak egyébként olyan fertőzések, amikhez nem is kell kenetet venni, anélkül is ki lehet zárni vagy diagnosztizálni lehet. A trichomonas-fertőzésnél pl a hüvelynek jellegzetesen döglött-rohadt halszaga van.

2010. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezenkívül sok nemi betegségnek jellegzetes tünetei vannak.


tripper: [link]


clamidia: [link]


De szerintem jól teszed, ha kenetet kérsz az orvostól. ha meg futószalag-típus, aki köszönés közben már receptet ír, akkor javaslom, keress másik orvost, akár magándokit is, aki tényleg foglalkozik veled.

2010. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

de szaga sincs...se nem viszket se nem büdös, nem is zöld, se szürke...ezért félek, hogy nehogy valami súlyos betegség legyen


minél előbb megpróbálok elmenni az orvoshoz. és köszönöm a válaszokat

2010. jan. 31. 12:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Maga a sok folyás nem kóros. Aggasztóbb, hogy fáj neked a pisilés és a szex is. Örülök, hogy úgy döntöttél, elmész a dokihoz. :-)
2010. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Remélem azóta megoldottad a problémád.

Minél hamarább DOKI!! Ha nem marad a vizsgálat közben a gumikesztyűn a " gomba " vagy bármi, nem kell kenetet venni. De szerintem ha kéred akár félévente is vesz kenetet és továbbítja. Te meg várod az erdményt, és közben az általa ajánlott kezelést szorgalmasan végigcsinálod..

Az én lányom nem is kért TŐLEM engedélyt, elmenni a nődokihoz. Egy másik szakorvos ajánlott neki egyet, elment önállóan, nélkülem.!! Persze 18. évén bőven elmúlt, nem igazán hiányzik az anya ilyenkor.

Önálósítsátok magatokat...

2010. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!