Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindjárt elbőgöm magam. Mit...

Mindjárt elbőgöm magam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, mindjárt 18. Most jött meg (tegnap este) harmadszor életemben. Ami még rosszabb hogy az első 2011ben a második egy éve volt és most ez a harmadik. Tisztába vagyok vele hogy ez nem stimmel, voltam már orvosnál vele. A gond az hogy totál ki vagyok készülve. Betétet használok de embertelen kényelmetlenül érzem magam. Leülök valahová, és miután felállok érzem ahogy megindul és folyik. Undorító, kényelmetlen és kiborító. Nem érzem magam biztonságban. Feszélyezve érzem magam egész nap. Este pedig vigyázz-ba vágva magam a hátamon fekszek félóránként felkelek és rettegek a reggeli felkeléstől mert amikor felállok azonnal megindul és az előző alkalommal is így volt, azonnal átáztam hallottam ahogy kutyorog a hasam. Szörnyű.

Gondoltam a tamponra de attól meg félek. Úgymond vágyok rá hogy kipróbáljam mert vonz a gondolat hogy nem érzem ahogy folyik a vér. Azt már olvastam, hogy azt "ajánlják" hogy minivel kezdjen aki még sose használt tampont. Viszont miután csak harmadszor van meg ennyi szünettel (gondolom főleg ezért) nagyon sok vér van reggel és este is.


Kivagyok teljesen. Nem aludtam és már most is azon görcsölök mi lesz ma este.

Idegroncs vagyok, bárki hozzám szól máris visszakiabálok vagy megsértődök. Elviselhetetlen vagyok és én se tudom elviselni. Kényelmetlen az egész napom non-stop. Mit csináljak?

Ti hány évesen használtatok először tampont és mekkorát?

Van egyáltalán értelme a mininek ha annyit vérzek hogy másfél óránként cserélem a betétem?

Köszönöm előre is a segítséget.



2014. dec. 21. 17:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy már kisgyerek.. Menj vegyél egy mini tampont, kiprobálod és ennyi.. Nem kell félni nem fog bántani. A tampon kényelmesebb, jobban tudsz mozogni és nincs az a kellemetlen kifolyik minden érzés amikor felkelsz valahonnan.

Az pedig, hogy 2011 után kimaradt ílyen sokáig az nagyon nem normális, menj el megint dokihoz.

2014. dec. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Milyen orvosnál voltál a bajoddal? Kivizsgáltak rendesen? Tovább küldött vizsgálatokra?
2014. dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mini plusz betét ha tartassz hogy nem bírja a mini.
2014. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Endokrinológusnál voltam és azt mondta PCOS-em van. Adott gyógyszert de már vagy fél éve és most jött meg.


Csak azon parázok hogy pár nap múlva egy 2ésfél-3 órás kocsiútra megyek és már stresszelek.

2014. dec. 21. 18:12
 5/21 anonim válasza:
30%

Sok nő panaszkodik, h megint meg jött neki.. Nezd a jo oldalat, sokan lennenek a te helyedbe, mondjuk tenyleg nem normalis, hkb evenkent, de ha az orvos azt mondja, h nincs baj, akkor orulj neki!

Csak a pozitivra figyelj

2014. dec. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha nagyon félsz a tampontól, tegyél be éjszakai betétet, az a legnagyobb! És mielőbb vagy menj vissza az orvosodhoz, vagy keress egy másikat! Az sem jó, ha rásresszelsz!
2014. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
*rástresszelsz. Félregépeltem.
2014. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Előzőnek igaza van, nem hátrány, ha több orvos véleményét is kikéred!
2014. dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

És az éjszaka ellen nem lehet tenni semmit?

Nincs különszobám szóval a tesómmal vagyok egy szobába és mivel én vagyok az idősebb nekem van emeletes ágyam. Ebből az következik, hogy mire lemásztam legutóbb is már mindenem átázott azonnal, a betétem a bugyim és a pizsamanadrágom is, még a lepedőm is olyan lett kissé.

2014. dec. 21. 19:16
 10/21 anonim ***** válasza:
Állítsd be az ébresztődet, és kelj fel cserélni. Ha nagyon erős a vérzésed, nyugodtan használj nappal is éjszakai betétet, vagy nagyobb tampont. Mást nem tudok javasolni. De hogy így vérzel az nem normális. Mielőbb menj vissza az orvoshoz, vagy inkább egy másikhoz!
2014. dec. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!