Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elhízás és vérzészavar?

Elhízás és vérzészavar?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Soha nem volt rendszeres a vérzésem. Végül 17-18 ves koromban fogamzásgátlót írtak fel a probléma "orvoslására". 7 évig szedtem egyfolytában. Abbahagytam, négyszer megjött magától, utána semmi. Ekkor még 100 kiló alatt voltam valamennyivel. Utána híztam és elmaradt a vérzés. Fogyózni kezdtem, kb. 105 környékén megint megjött magától. Aztán félbemaradt a fogyi és megint nem jött meg.


Túl vagyok a nőgyógyászati és a endorkrinológiai kivizsgláláson, az elhízáson kívül nem találtak más okot a vérzés elmaradására. Kaptam Norcolutot, ami meghozta a vérzésemet, de csak egyszer, amíg szednem kellett.


Ezek kb. másfél év alatt történtek.


Január eleje óta újra diétázom és most sportolni is kezdtem. Közel 7 kilót fogytam már, most vagyok kb. abban a súlyban, aminél tavaly áprilisban megjött magától, de most semmi.


Mivel tudnám siettetni, hogy megjöjjön végre? Olyan nyomorultul érzem magam emiatt... :(((


2010. febr. 4. 14:08
 1/6 anonim válasza:
Inzulin szintet néztek? Ha igen mennyi volt? Cukrai hogy állnak? Endokrinológus mit mondott? Ha ezeket megírja, lehet tudok közelebbit is mondani!
2010. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Igen, volt terheléses cukor!


Glukóz: 4,2

Glukóz 120: 4,5


Inzulin: 8,0

Inzulin 120: 23,5

2010. febr. 4. 20:02
 3/6 A kérdező kommentje:
Nézték a többi hormont is. Minden határértéken belül van, de azt igazolják, hogy nincs peteérés. (Tesztoszteron felső határ közelében.) Azt mondta az endokrinológus, hogy a PCOS-t végülis nem lehet igazolni és nincs szükségem rá, de ír fel metformint, mert az segíti a fogyást és a peteérést. Azt is mondta, hogy ha nem bírom, nem muszáj erőltetni. Pár hétig szedtem, de a hasmenés nem hagyott alább, ezért abbahagytam.
2010. febr. 4. 20:26
 4/6 A kérdező kommentje:

A nőgyógyász azt mondta, hogy neki meggyőződése, hogy ha lefogynék, magától rendezőnde a probléma. Egyúttal azt is mondta, hogy csak szedni kéne a metformint... Csakhát hasmenéssel nehéz közlekedni... :(


Így most torna + diéta.

2010. febr. 4. 20:29
 5/6 anonim válasza:
Én PCO-s vagyok és amiket írtál mintha magamat látnám...Nekem is 23-24 évesen kezdődött én is jelentős túlsúllyal küzködtem. Orvostól orvosig, rendszertelen vérzés, eü küret, szval tortúra, aztán egy jó endokrinológus 33 évesen kimondta h ez PCO (addigra már az UH is mutatta) Nekem csak mettel sikerült fogyni...diéta, torna, met. Met helyett vmi mást nempróbáltál?
2010. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem, megy a fogyás szépen metformin nélkül is! Lassan elérem a 8 kilót! :)))))) Tornából is egyre nehezebbeket/hosszabbakat csinálok. Remélem, hamarosan lesz eredmény... 100 kiló alatt egész jó volt már a menzeszem. addig még van kb. 6,5 kg. :/

2010. febr. 8. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!