Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett normális...

Fogamzásgátló mellett normálisak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

9 hónapja szedem a Yasminelle nevű fogamzásgátlót, mert tavasszal két nagy cisztám volt, és a doki a műtét elkerülése miatt ezt javasolta. 3 hónap alatt fel is szívódott mind a kettő (az egyik majdnem 6 centis,vérrel telt volt), de helyette kialakult sok pici.

3 havonta járok a kötelező vérvételre, ultrahangokra, és eddig a sok apró mindig ott volt, és volt pár mellékhatása a gyógyszernek,amikről mindig tájékoztattam a dokimat.

A vérzésem és a görcseim pl. egyáltalán nem enyhültek, súlyos migrénem van,elég gyakran, hangulatingadozás... az orvosom azt mondta,ezekkel együtt kell élni sajnos. De a tabletta szedése előtt semmi bajom nem volt, fájdogált a hasam persze,mikor megjött,de soha nem voltam pl. munkaképtelen a fájdalomtól, vagy depressziós szörnyeteg,mint néha most. Azóta orvost váltottam.A második orvos is csak a folyamatos vérvételt, ultrahangot kérte, hiába mondtam, hogy másik gyógyszert szeretnék. Azt mondta,ennek bőven jó a hormontartalma, nem ad másikat.A háziorvosom szintén ezt mondta. Jártam sima SZTK-s nőgyógyásznál,ő is azt mondta, a Yasminelle nagyon jó, folytassam.

A problémám viszont az, hogy ez a 3. olyan menzeszem,ahol érzem, hogy szabályosan kiszakad belőlem valami (az egyik cisztámat pont így vettem észre, hogy iszonyatos vérzésem volt és fájdalmam), szörnyen fáj,nagyon vérzem,ezt pedig 9 hónapnyi tablettázás után nem tartom okénak. Nem tudom, hogy keressek-e 5. orvost, vagy fogadjam el ezt a dolgot és éljek együtt vele... másoknak mi a tapasztalata?



27/N


2015. jan. 4. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek az orvosok magándokik voltak, vagy sztk rendelőben váltottoztattál az orvosokon?
2015. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így vagy úgy, ha teheted menj egy másik dokihoz! Ez nem normális, és az mindennapi rutinodban akadályoz. Mond azt a következő orvosnak, hogy próbáljon más alternatívát találni neked, mert ez számodra egy tűrhetetlen állapot. Ne azt mond hogy gyógyszert akarsz váltani, mert úgy veszik hogy okoskodol. Kezdj azzal a következő dokinak, hogy nem találsz megfelelő orvost, mert nem foglalkoznak a problémáddal. Néha a dokikkal is rafináltan kell beszélni, hogy célt érjen az ember :) 25l
2015. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A súlyos migrén nagyon nem jó jel, lehet, hogy nem csak váltani kellene, hanem abba is kellene hagyni. Főleg akkor, ha aurával jár.

Én biztosan elmennék a 6. orvoshoz is....

Egyébként is...ha elmúltak a ciszták, minek kell tovább szedni?

2015. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rengetegféle fogamzásgátló tabletta létezik, különféle hormontartalommal. Biztosan van olyan, ami neked megfelelő! Ne hagyd annyiban a dolgot, keress orvost, amíg nem írnak fel neked olyat, ami jó is.
2015. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, közben eldöntöttem, hogy elmegyek a sokadik dokihoz is.

Egyetlen egy sztk-s doki volt,a többi mind magánorvos, mert mikor a panaszok kezdődtek a cisztákkal, akkor nem volt időm kivárni míg az sztk-ba adnak időpontot sajnos. Nagyon sok pénzem ment rá erre már. :/

Amúgy egy évet kell szednem,ez volt az orvos javaslata, meg a folyamatos ellenőrzés,én pedig, mivel nem igazán vagyok ebben tapasztalt, nyilván rá hagyatkoztam,de utólag nagy hibának tartom.

Köszönöm még egyszer mindenkinek, keresek másik orvost! :)

2015. jan. 5. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen a migréned? Aurával jár? (pl. fényeket, pöttyöket látsz előtte, zsibbad valamid stb.)?
2015. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán látok olyankor semmit,igazából a fény is nagyon zavar. A karjaim zsibbadnak meg a lábam. Mérni szoktam a vérnyomásom,mikor érzem, hogy rosszul vagyok, és 80-90 szokott lenni. Erről mindegyik dokinak beszámoltam, azt mondták,ez "teljesen normális dolog".
2015. jan. 7. 09:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen tüneteid vannak, akkor AZONNAL hagyd abba, és ne is szedj fogamzásgátló tablettát! Ez nem vicc! Ilyen típusú migrén esetén nem lehet tablettát szedni!
2015. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!