Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A szoláriumban szedhettem...

A szoláriumban szedhettem össze a hüvelygombát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 17 éves vagyok, és nem értem mitől, de hüvelygombám lett, pedig nem szexeltem senkivel, odafigyeltem a higéniára, stb. Nagyon szégyenlem a dolgot, és az egyetlen tippem, hogy honnan jöhet a fertőzés, az a szolárium. Nem tudom lehetséges-e. A barátnőim elcsábítottak, és utána jött ki rajtam. Amúgy nem járok ilyen helyekre, csak most addig unszoltak, míg beadtam a derekamat. :(

2015. jan. 11. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Bárhol elkaphatod, ezen semmi szégyellnivaló sincs.


Egyszerüen ha bárhol is használsz WC-t (nemcsak idegen helyen, hanem akár otthon a legtisztább háziasszony mellett is). Ugyanis ehhez, elég ha a WC-kagylóról pár csepp rajta lévö víz felfröccsen - és ez gyakorlatilag mindenkivel elöfordul naponta jópárszor. Ezzeh ugyanis nem kell észrevehetö mennyiség, egész pici vízcsöpp is elegendö.


Szerintem menj el orvoshoz és kérj valami normális szert, amitöl rendbejössz.

2015. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hüvelygombát bárhol el lehet kapni, bármilyen mosdóban.

De mondok még egyet, el sem kell kapni és úgy is kialakul. Pl.: legyengül az immunrendszer, antibiotikumot szed valaki, most csak mondtam két dolgot. Ilyenkor felborul a hüvelyflóra egyensúlya, csekély lesz a jótékony hüvelybaktériumok száma, ami fenntartja az egyensúlyt, így túlszaporodnak olyan gombák a hüvelyben, amik egyébként kis mértékben jelen vannak, de csak túlszaporodva okoznak fertőzést. És ha kevés a jótékony hüvelybaktérium, akkor nincs ami visszafogja a gombák szaporodását, így lesz egy fertőzés.

2015. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

A hüvelygombát nem "elkapod" (a szexnek végképp semmi köze hozzá), a gomba mindenkinek a bőrén, hüvelyében stb. jelen van. Akkor okoz megbetegedést, azaz tüneteket, ha valami okból el tud szaporodni. Ennek lehetséges oka ezer, de gyakori az antibiotikum szedése után, vagy ha más okból, de épp gyengébb az immunrendszered.


A szoláriumban egész esélytelen, miután az UV-t nem túlzottan bírják.

2015. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!