Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum után mindig...

Antibiotikum után mindig gombás fertőzés, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Kaptam egy jó adag antibiotikumot húgyúti betegségre, szedtem mellé probiotikumot. Naponta egyet, kezelés alatt kettőt. Ki jött tőle a hüvelygomba. Arra most kúpot használok. Ma este 6/4, szóval vége felé járok, de időközben influenzás lettem, amire megint felírtak egy méregerős antibiotikumot. Azóta is folyamatos a probiotikum, napi 1. Mit tehetek még, hogy ettől most ne legyen hüvelygombám? Nem örülnék kettőnek így két héten belül... Ja, élőflórás joghurtot is eszem pluszban, nem minden nap, de igyekszem. Valami tipp? Köszi!

2015. jan. 15. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Antibiotikumhoz MINDIG használni kell hüvelyflóra helyreállítót, de lagalább normaflórt!

Csak ezt valamiért nem mondják az orvosok. (talán hogy a kollegának is legyen kis bevétele..)

2015. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lactofeel például erre jó. Antibiotikum után feltétlen kell, mert kinyírja a jó bacikat is, nem csak a rosszakat.
2015. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A probiotikum a beleidben hat, nem a hüvelyedben. A joghurt szintén. A hüvelyedben kúpot kell használni, olyat, amiben tejsavbaktériumok vannak. Célszerű, hogy ha az antibiotikumos kezeléssel egyidőben használod.
2015. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első: a Normaflore probiotikum, és mint írtam, én SZEDEK probiotikumot...


Egyébként köszi a tippeket, Lactofeel-t egyszer használtam, ugyanerre a célra tudtok ajánlani más vény nélkülit? Csak mert az elég drága volt, ha jól emlékszem.

2015. jan. 16. 06:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Patikában mondd meg, hogy tejsavbaktériumokat tartalmazó hüvelyflóra visszaállító hüvelykúpot keresel és a legolcsóbbat szeretnéd. A vény nélküli szerek egyébként is szabadárasak, patikánként változhat az áruk.
2015. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
normaflort gyorsan felejtsd el.
2015. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!