Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire egészséges ez, ha...

Mennyire egészséges ez, ha csak tampont használok és nem felváltva?

Figyelt kérdés

Szóval én úgy szoktam csinálni, hogy az első 3 nap mindig tampont használok, míg erős a vérzés és ha tehetem, akkor 4-5-6. nap, mialatt tisztulok, akkor egészségügyi betétet. Így van olyan is, amikor már a 7. napon vagyok és még mindig van minimális tisztulás.

Azonban van olyan is, amikor nem teszem meg azt, hogy betétet használjak a végén, hanem végig tampont, mert megyek valahová az a kényelmesebb és biztonságosabb nekem és így előfordul, hogy már a 4.-5. napon alig van már valami nyom. Akkor átváltok tisztasági betétre és szinte nem látszik semmi és így nincs olyan, hogy 6-7 napos legyen a menstruációm összességében nézve.

Mennyire gond ez? Kitisztulok én így normálisan?



2015. jan. 17. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne tisztulnál ki? A hüvely folyamatosan öntisztul, benn nem marad semmi.

Annyiból figyelj erre, hogy ha már nem bőséges a vérzésed,nehogy felsértsd magad a tamponnal. Egyébként mindenki azt használ, amit szeretne

2015. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha veszélyes lenne a tampon akkor nem használná senki, bár én azért nem használnám állandó jelleggel.

Nem akarok gusztustalan lenni, de gondold végig, hogy mi játszódik le amikor menstruálsz. Voltaképpen az hámréteg, és sok vér távozik a nyílásból. Jobb esetben nyugodtan kifolyhat egy betétre, semmi sem akadályozza a vér útját. A tampon ezzel szemben eltömíti a kijáratot, és a vér aminek távoznia kéne folyamatosan a nyíláson belül megakad, és a tamponba gyűlik.

Én tampont ez esetben tényleg csak akkor használnék ha nagyon muszáj. Éjszaka meg soha.

2015. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég zavarosan írsz. Hány éves vagy te?


Nem gond. Ki.


Nem baj ha nem mindig 7 napos.

2015. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2# és ha a hüvelyben van a vér az miért baj szerinted?


Betéthasználatkor is pang a vér éjjel...

2015. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

20 éves vagyok. Újraolvasva tényleg furcsa, de a napokat nem tudtam jobban összefoglalni.

Olyan, hogy csak betétet használjak már régen volt és ezért merült fel bennem a kérdés, mert mikor azt használtam hosszabb időbe telt, míg teljesen kitisztultam.

A 2-es válaszolót én sem értem teljesen, mert a vér most így is-úgy is távozik, ha betétre, ha tampon segítségével. A tampont azért preferálom ennyire, mert kényelmesebb, nem kell olyan sokszor járni cserélni, érzem mikor telik meg, ezért biztonságosabb, nincs félsz, hogy átázok, a kellemetlen illatok sem zavarnak, a betét csak ezek ellentéte. Ha gyengébb minőségű, akkor gyűrődik, és elég csak egy kicsi hely neki máris foltozódik a bugyi/nadrág, aztán ha közösségben vagyok igencsak kínos a helyzet. 1 fajta egészségügyi betét van csak, amit szívesen használok, de az első napokban, míg erős a vérzés még azt sem szívesen.

De itt inkább az utolsó napokon van a hangsúly, a végén.

2015. jan. 17. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!