Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap elfelejtettem bevenni...

Kicsijány kérdése:

Tegnap elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót és még volt vissza 1hetem. De megjott a menstruációm az ideg miatt, akkor bevehetem a többi gyogyszert vagy ilyenkor már nem szabad?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy az "ideg miatt" egy héttel elöbb megjön a megvonásos véres, ugyanis azt kizárólag a gyógyszer szabályozza.


Egyetlen tabletta kimaradása nem okoz ilyesmit, föként nem azonnal. Vagy már többször elfelejtettted, vagy valami más gyógyszer hatástalanítja.


Hívd fel az orvosodat és öt kérdezd meg.

2015. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt bajok vannak a tablettával, gyógyszer mellett nem jöhet meg az ideg miatt előbb, mivel azért jön meg, mert szünetet tartasz és leesik a hormonszint.
2015. jan. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tartottam szünetet csak éppen olyan sokkhatás ért tegnap, hogy szinte sírógörcsöt kaptam. Mára pedig ez fogadott. De most akkor szedjem tovább? Azt a 7db tablettát?!
2015. jan. 22. 17:46
 4/9 anonim ***** válasza:

De nem érted??? A fogamzásgátló hormon, a 7 napos szünetben abbahagyod, leesik a hormonszint-->vérzel.

Nem jön meg előbb semmitől se.

2015. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szoktam magneb6ot szedni és egy enyhe altatót itt az orvos. Mert alvás zavarom van :/
2015. jan. 22. 17:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Te nem érted. 7db tablettam van még amit még be kellett volna szednem. De tegnap nem vettem be. Tudom hogy van 7napos szünet és akkor jön meg, nem vagyok hülye. Egy ideje szedem már. Februárba kellett volna megjonnie.
2015. jan. 22. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem az ideg miatt jött meg, hanem valami mástól. Meg kéne kérdezni az orvosodat. Ő megmondja hogy mi volt, és hogy hogyan szedd tovább.
2015. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

MINDEN fogamzásgátló betegtájékoztatójában le van írva, hogy mindenféle probléma esetén SZEDD TOVÁBB a gy´gyszert az elöírás szerint és KERESD FEL az orvost.


Ebböl egyenesen következik, hogy szedd be a maradékot és mindél elöbb menj az orvoshoz.

2015. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na... Köszönöm szépen, erre voltam kíváncsi :)
2015. jan. 23. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!