Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Laktózérzékenység mellett...

Laktózérzékenység mellett lehet szedni tömegnövelőt? ( a többi lent)

Figyelt kérdés

20 éves, 168 cm, 50 kg súlyú lány vagyok, laktózérzékeny.(kb. másfél éve). Nyáron (2 és fél hónap alatt)felszedtem 2-3 kilót, de meg sem látszik rajtam. Most nem taglalnám, hogy miből milyen mennyiséget fogyasztottam egy nap, főként fehérjedús ételeket fogyasztottam. (sajnos nem jegyeztem fel, hogy miből milyen mennyiséget) Nem vagyok hízékony alkat, a laktózérzékenység egyfajta felszívódási zavar, tehát én úgy gondolom ez is állhat annak hátterében, hogy nem jönnek rám a kilók.


Sajnos konditerembe nem járok, most az elkövetkezendő pár hónapban örülök, ha levegőt tudok majd venni, mert gyakorlaton leszek. (az egész rohangálásból fog állni, mert felszolgáló leszek)

Régen sportoltam (atletizáltam), de sajnos abbahagytam.



Úgy gondolom, szimplán fehérjeport szednem felesleges, a szénhidrátbevitel lenne a legfontosabb (szerintem, de ha nem, akkor tegyétek rendbe tévedésem)

És tudom, hogy kondiba járni alap lenne, de most sajnos nem lesz aktuális.

Sokan azt mondják, hogy ne fussak, mert attól fogyok. De nálam pont hogy az ellenkező hatás érvényesül, mert jobb lesz az étvágyam is.


Nekem az lenne a kérdésem, hogy laktózérzékenység mellett lehet szedni tömegnövelőt? És ha igen, melyik márkát részesítitek előnyben?


(Egy kommentben azt olvastam, hogy laktózérzékenyeknek szójafehérjét/tejsavó izolátumot kéne szedniük inkább, dextrózzal.)


Vitamint is szedek, ezt :

[link]


van ennél jobb is, igen, de ez aránylag olcsóbb árkategória


Köszi előre is a segítséget, ha hülyeséget írtam, javítsatok ki!


20/L


2011. aug. 30. 19:22
 1/2 oyeacch ***** válasza:

Ha tejsavó izolátummal nincs problémád, akkor olyan tömegnövelőt kell keresni, aminek a fehérjetartalma csak abból származik.


Ha nem, akkor veszel valami jóféle izolátumot, és napközben darált zabbal iszod, edzés után meg dextrózzal/vitargoval. Ez lehet edzőtermi edzés, vagy futás, vagy amit akarsz, csak ürítse le a glikogénraktárakat.

2011. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én írnék Bunnynak
2011. aug. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!