Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem fogyasztok húst,...

Ha nem fogyasztok húst, kimaradhat a menstruációm? Van itt húst nem fogyasztó egyénke?

Figyelt kérdés

Szóval tavaly augusztus elején kezdtem csökkenteni a húsadagomat, tehát nem egyik napról a másikra hagytam el az étrendemből. Amint elkezdtem csökkenteni, a vérzésem erőssége is csökkent vele. Ami egyébként normál erősségű volt mindig is. Év végére szinte már teljesen húsmentesen étkeztem, ez évtől pedig egyáltalán nem eszem semmilyen húst.

És arra állt át a ciklusom, hogy egyik hónapban van, de akkor is elég csekély mennyiségben, másik hónapban pedig egyáltalán nincs.

Semmit nem változtattam az életemben, étrendemben, életmódomban, gyógyszert sem szedek, csakis az változott, hogy nem eszem húst.


Ez befolyásolhatja a hormonjaimat, ezáltal a menstruációmat?


És nem írjátok azt kérlek, hogy húsra szüksége van a szervezetnek, mert tudom én is, de annál sokkal jobban szeretem az állatokat, és képtelen lennék elfogyasztani őket. Tudom, ez mások szerint nagy butaság, de tartsátok kérlek tiszteletben ezt.


2015. jan. 25. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

én két évig voltam vega, csak azért tértem vissza a húsra mert az orvos megtiltotta hogy vega legyek, nagyon rossz az emésztésem, nem engedhetem meg magamnak ezt.

én egyik napról a másikra hagytam el, és két évig tartottam is.

mondjuk voltak előnyei is, de a menstruációt nem befolyásolja egyáltalán, különben a szombatista adventisták és a krisna tudatúak sem tudnának így gyereket vállalni, ugyanis náluk generációk óta kötelező a vegakaja.

2015. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Befolyásolhat sok mindent a szervezetedben. Aminosavakat a húsból lehet fedezni. Nekem is van egy olyan anyagcsere betegségem, hogy kevés húst fogyaszthatok. Sajnos a hajam tönkrement, több kilót híztam, gyenge lettem. Lehet hogy így egy idő után megromlik az egészséged. Volt egy vegetáriánus kollégám és mindég nagyon sápadt volt, nos ő már nem él. Lehet hogy nagyon tudatosan és sok idő ráfordítással, valamint pénzzel ez kiküszöbölhető.
2015. jan. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem pont fordítva van, mióta nem eszem húst, azóta fogyok meg fogytam. Ez is lehetséges, hogy valaki fogy a hiányában?
2015. jan. 25. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon ritkán eszem húst (kb. havonta, amikor a szüleimhez megyek de előtte sem szerettem) de mindig rengeteg vér volt.
2015. jan. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem érzel gyengülést? Előfordulhat fogyás, rossz esetben izomból.
2015. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, ugyanolyan minden, kivéve ez.

De mondjuk régen is volt ilyen, hogy 1 hónap kimaradt,de moat meg már rendszerezi,hogy két havonta van.

20 éves vagyok, tehát már azt sem mondhatom,hogy még nem állt be.

2015. jan. 27. 08:22
 7/7 anonim ***** válasza:
9 éve vagyok vega, se hús, se tojás (tejtermék igen). Két gyerekem van, az első szülésem óta óramű pontosságú a ciklusom. Vas és B12 vitamin pótlására figyelj oda!
2015. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!