Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A melleim nagyobbak már...

A melleim nagyobbak már mindegyik lány osztálytársamnál,5. osztályba járok és túlsúlyos vagyok (egy diagnózus miatt) és nagyon zavar hogy midig kinevetnek a fiúk és azt is hallottam hogy a túlsúlyosság miatt is van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2015. jan. 25. 13:53
 1/7 A kérdező kommentje:
légyszi válaszoljatok
2015. jan. 25. 15:19
 2/7 A kérdező kommentje:
Legalább valami jelet írjatok.
2015. jan. 25. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha téged zavar ez, akkor nagyon erősen határozd el, hogy esténként nem eszel sokat. Valami nagyon keveset csak. Napközben pedig tornázz rendszeresen. Meglátod egy idő után olvadnak le a kilók.
2015. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez egy diagnózus miatt van:Faragó Anna

A betegség neve: Glycogenosis I/a.

Ez egy örökletes anyagcsere betegség, lényege, hogy hiányzik a májból egy enzim, ami ahhoz szükséges, hogy a májban tartalékolja a cukrot és visszajuttassa a szervezetbe. Ezért a vércukorszintet folyamatosan táplálkozással kell szinten tartani. Erre legjobbak a lassan felszívódó szénhidrátok, pl. keményre főzött tészta. A beállított diéta szerint három óránként kell 3 teáskanálnyi kukoricakeményítőt fogyasztani (tejben, gyümölcslében feloldva), ami akkor is biztosítja a megfelelő vércukorszintet, ha esetleg semmi mást nem enne. Egyébként ehet bármit, édességek, cukor általánosságban kerülendők, mivel a cukor hirtelen felviszi a vércukor-szintet, de aztán gyorsan le is esik, mivel hamar felszívódik.


Rosszullét (alacsony vércukorszint) jelei:

izzadás

remegés

bágyadtság, álmosság, indokolatlan levertség

súlyos esetben:

ájulás, kóma


Rosszullét esetén gyors cukorpótlás szükséges, átmenetileg akár egy kanál kristálycukor is megfelel, úgy, mint az inzulinos cukorbetegek esetében. Amennyiben orvosi segítségre van szükség, mindenképpen tudatni kell, hogy NEM cukorbetegségről van szó, ebben az esetben a gluconon adása nem megfelelő, glucose szükséges.

Nagyon fontos, hogy a megadott időben a keményítőt tartalmazó italát – amit vele küldünk az iskolába - minden körülmények között elfogyassza, ilyenkor nem lehet probléma.

Fizikai megterhelés, lázas betegség esetén a cukor-igény fokozódhat.

Hányás esetén minden esetben azonnal hívjanak fel minket e számok egyikén. A hányás első számú kockázati tényező, mert felborítja az anyagcserét és kiszámíthatatlanná teszi a vércukorszint alakulását. Ilyenkor, átmeneti megoldásként, vízben feloldott cukor adható, kortyonként.

2015. jan. 25. 18:20
 5/7 anonim válasza:
Szerintem azért nevetnek ki a kis nokedlik, mert tetszik nekik.
2015. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, először is nyugodj meg. Gondolj arra, hogy nem tehetsz arról, hogy ilyen vagy. Én 11.-es vagyok, és el kell mondjam, borzasztóan buta és primitív az, aki téged kicsúfol, pláne olyan dolog miatt, amiről nem tehetsz. Ez nem a te hibád. Ezzel egyszerűen csak együtt kell élned, és azért pont neked, mert te elég erős vagy ahhoz, hogy ezt kibírd. És tudod kik szoktak kinevetni másokat? Nem? Hát azok, akik nem elégedettek magukkal. Te egy vékony, vidám szőke lányt látsz, aki kinevet, de tudod miért teszi? Mert valami nincs rendben az ő életében sem. Próbálj meg nem figyelnirájuk, engedd el a füled mellett, és ne figyelj rájuk. Ne adj nekik okot, hogy rólad beszéljenek, legyén önmagad, kedves, és ne vedd fel amit mondanak, ne veszekedj velük, ne süllyedj le az ő szintjükre.

És mindenképpen mondd el a szüleidnek, ha még nem tetted, mert ők ismernek téged, talán az osztálytársaidat is, és biztosan tudnak majd segíteni.

Ha nagyon zavar a helyzet, és nem változik, esetleg még durvább lesz, kérdezd meg a szüleidet, mit szólnának, ha átmennél egy másik iskolába. Ez tényleg egy végső mgoldás, de ha rosszul érzed magad, és nincsenek barátaid, akkor nem érdemes a napjaid nagy részét egy ilyen helyen töltened.

Engem is csúfoltak régen, aztán a gimnáziumban egy másik társaság van, és még ha van is, aki nem szeret, nem hangoztatja.

Kitartás, jobb lesz, hidd el. :)

2015. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Elsősorban azt gondolom a szüleidnek kellene rád figyelni hogy helyesen táplálkozz. Ha hordasz cicfixet akkor azzal is takarod a melleid (amire nemsokára büszke leszel) és próbálj meg úgy öltözködni hogy ne lássák a buta gyerekek h neked már mekkora cicijeid vannak! 10 éves lányt ismerek, neki is már nagyok a mellei, de soha nem hallottam h ez miatt kinevették volna
2015. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!