Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas tesztoszteron szint ok...

Magas tesztoszteron szint ok nélkül? Nagyon szomorú vagyok.

Figyelt kérdés

2,79nmol/l a tesztoszteron szintem,a normál tartomány pedig 0,29-1,42 nmol/l.Elég régóta fennállhat már ez nálam,12 évesen kezdtem el menstruálni,de előtte már szőrös volt a nemi szervem,hónaljam is,aztán 14-15 éves koromra mindenhol kiszörösödtem.Ez volt az ok,amiért elmentem orvoshoz,mert gondoltam,hogy valami állhat a háttérben.Nőgyógyásznál,majd endokrinológusnál voltam.Minden vizsgáltatot elvégeztek,amiket kellett.Vérvétel hormonokra,ultrahangos vizsgálat,kikérdezett az orvos is a panaszaimról.Kizártak minden betegséget,PCOS,CAH betegséget is,mivel nincs túlsúlyom,normális vérzésem van.


Az orvosi leletemen diagnózisként az áll,hogy hiperandrogenismus,ami részben ovarialis,részben valószínűleg mellékvese eredetű.


Fogamzásgátlót kaptam rá,és kozmetikai kezelést javasoltak.Fogamzásgátlót szedtem is többfélét is,de egyiket sem toleráltam jól,rengeteg mellékhatása volt,főleg candidát okozott nálam,ezzel szemben sokat nem segített a problémámon.

A gyantázás pedig mint halottnak a csók,gyantázás után 3-4 nap múlva már nőnek ki az új szálak.


Fogamzásgálót már abba hagytam a candida miatt,amivel még most is küzdöm.Azóta már felkerestem egy orvost is,akinek írtam emailt a problémámmal kapcsolatban,de csak annyi választ kaptam,hogy szedjek fogamzásgátlót,és próbáljam meg elviselni a mellékhatásokat.

Alternatív megoldásként próbáltam már a fodormenta teát,bár nem sokáig,most fogom újra kezdeni a tea kúrát.


Szörnyű ilyen testben élni,úgy érzem magam mintha férfi lennék,hiszen szőrös a combom,a hasam,melleim stb.Nagyon el vagyok már keseredve,eddig töretlenül próbáltam keresni a megoldást,de lassan kezdem elveszíteni a reményt,hogy ilyen testben kell élnem életem végéig.


Van valakinek bármilyen ötlete,tapasztalata ezzel kapcsolatban?Vagy aki hasonló cipőben jár,mi segített?


21/L


2015. jan. 25. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A PCOS-t és a CAH-t a leletek alapján zárták ki, vagy csak az alapján, hogy "nem vagy kövér, biztos nem az a bajod"?
2015. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Leletek alapján.Mivel végeztek ultrahangot is,vérvételen is voltam többször is.
2015. jan. 25. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Kozmetikai téren ajánlom befektetésnek egy epilátort, 2-3 gyantázás árából már tudsz jókat venni, elején rossz (előtte érdemes egyszer elmenni gyantára) de ritkítja a szőrt (nekem is 3-4 nap és már kinől, hetente használom és elviselhető), én már hónaljon is simán megcsinálom minimális fájdalommal, gyorsan növő szőrnél megéri.

A teát szerintem folytasd, baj nem lehet belőle.

2015. jan. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Használtam már epilátort,de nem vált be,mert sokszor csak eltépte a szőrt,és utána tele lettem szőrbenövésekkel.Ilyen szempontból a gyanta még mindig jobb,tartósabb.


Szerintetek visszamenjek az endokrinológushoz?Tavaly egyszer már vissza mentem hozzá,és akkor azt mondta,hogy minek jöttem,a hormonok nem fognak változni,csak fogamzásgátlót tud felírni.Tehát semmi esély nincs? :(

2015. jan. 26. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ha nincs kimutatható oka, amit lehetne kezelni, akkor sok lehetőség nincs, csak valamilyen antiandrogén szedése.

Nem csak fogamzásgátló van amúgy, ami ilyen hatású, de a többi szer (pl. spironolakton, finasterid, flutamid) ilyen indikációval nincs törzskönyvezve. Orvost kell megkérdezni róla, hogy ezek közül fel tud-e írni valamit, na meg hogy egyáltalán ajánlja-e, mik az előnyei, hátrányai.

Na meg az ilyen szerek mellet megbízható fogamzásgátló módszer kell, mert a magzatnak nem igen tesznek jót.


A másik lehetőség a tartós szőrtelenítés, de sajnos az elég borsos árú.

2015. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! :) Ezeket háziorvos is felírja?vagy csak szakorvos?Az a tapasztalatom,hogy nem igazán szeretik az orvosok,ha én mondom meg mit írjon fel..
2015. jan. 26. 11:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Háziorvos egészen biztosan nem.

Nem azt kell mondani az orvosnak, hogy "ezt a gyógyszert kérem/szeretném felíratni".

Hanem mondjuk azt, hogy nagyon zavar a problémád, ezért utánaolvastál/kérdeztél, és azt olvastad/hallottad, hogy vannak olyan tesztoszteronszint csökkentő szerek is, amik nem fogamzásgátlók (fel is sorolhatod a fentebb írtakat).

Ezután meg illedelmesen megkérdezed, hogy mi a véleménye a doktornak ezekről, van-e értelme ezeket használni, mik lehetnek a mellékhatásai stb.

2015. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ennek átböngészését javaslom:

[link]

(Bár ha nem vagy jártas az eü-ben, nem valószínű, hogy érteni fogod, mi van leírva).

2015. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keress másik endokrinológust: [link]
2015. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!